DOOM na Steamu dostává spíše záporná hodnocení za betaverzi

Pouhých 37 % z hodnoticích hráčů obdařilo beta verzi pozitivním verdiktem.

Během víkendu vpustilo studio id Software neomezený počet hráčů do otevřené betaverze nového Dooma. Zkušební termín se díky velkému zájmu hráčů protáhl až do úterních ranních hodin. Na Steamu se už po zahájení začaly množit i první dojmy ze hry, které byly překvapivě spíše záporné nežli kladné. Celých 63 % hráčů zanechalo na kartě hry mínusové hodnocení, což není příliš dobrá zpráva pro vývojáře.

Hráči v zanechaných recenzích často naráželi na podobnost s Halo. I herní vývojář a fanoušek série Gary Riches sdělil zpravodajskému portálu BBC, že ze hry necítí ani tak návaznost na předešlé díly, ale spíše na Quake nebo Unreal Tournament.

Mezi kritikou se samozřejmě daly najít i pozitivní ohlasy, které hru naopak vychvalovaly až k výšinám. Je pochopitelné, že se ve hře vyskytly i nějaké ty zádrhely, obzvlášť když se jednalo o beta verzi. Do finálního stavu hry už ale moc času nezbývá, a tak toho vývojáři už zřejmě moc nevymyslí. Připomínáme, že DOOM vychází už 13. května na platformy PC, PS4 a Xbox One.

Čtěte více: DOOM spustí otevřenou betu už příští víkend

doom-quakecon-2015-0723-04-1280x720

Zdroj:

VG247

Tomáš Cuc
Redaktor portálu Battleforce.cz, fanoušek série Assassin's Creed, vášnivý hráč FPS titulů a milovník hudby, kinematografie a seriálů.