Další zastávka v Dota Pro Circuit 2018-2019 – The Chongqing Major(5 minuty čtení)

Chongqing Major bude druhý Major sezóny 2018/19. Uvidíme 16 TOP Teamů bojovat o $1,000,000 USD a 15,000 DPC bodů, které jsou potřeba pro kvalifikaci na The International 2019.
Turnaj probíhá od 19. do 27. ledna 2019 s tím, že skupinová fáze se odehrává od 19.1 do 20.1 a největší souboje pak od 21.1, kdy nám začne playoff fáze, která bude trvat až do 27.1, kdy bude Grandfinále.

Skupinová fáze

Harmonogram
Grp Stage:
19.1. od 03:00 v noci našeho času proběhly zápasy skupin A a B

 

03:00

 

06:30

 

10:00

 

 

 

20.1. ve stejný čas tj. v 03:00 našeho času začínají zápasy skupiny C a D

 

03:00

 

06:30

 

10:00

 

 

 

Playoff
Jak již bylo zmíněno, tak playoff započne 21.1. až bude pokračovat až do 27.1. s tím, že každý herní den začne, stejně jako ve skupinové fázi, ve 3:00 našeho času. Některé zápasy playoff se mohou odehrávat až do 14:30. Finále vychází na 27.1. na 9:30.

Formát Double Elimination
První kolo Lower Bracketu je BO1, ostatní série jsou BO3 až po grandfinále, kde máme samozřejmě BO5.

Playoff

Skupina A
Jasný favoritem této skupiny jsou Virtus.Pro, kteří vyhráli Kuala Lumpur Major, čímž se nachází v tabulce Dota Pro Circuit (DPC) tam, kde skončili minulou sezónu, tj. na první místě a určitě budou usilovat o další nálož kvalifikačních bodů.
Nicméně bychom neměli podceňovat i další týmy jako například EHOME, kteří dost dominovali na Bucharest Minoru, jelikož pustili pouze jedinou hru za celý čas turnaje.
Dále zde máme tým Chaos Esports Club, což je tým, který donedávna hrál pod vlajkami brazilské organizace paiN Gaming. Chaos se umístili na Kuala Lumpur Majoru v nejspodnější čtyřce a určitě by si chtěli své skóre zlepší s přestupem pod „staronovou“ organizaci, jelikož organizaci Chaos Esports Club jste mohli dříve znát jako Digital Chaos.
Posledním týmem v této skupině jsou TNC Predator, kteří utrpěli po kvalifikaci velkou ránu, jelikož offline hráč Carlo “Kuku” Palad dostal zákaz od Valve tento turnaj hrát. TNC si nicméně sehnali náhradu v podobě Ryoa “RyOyr” Hasegawa, se kterým dle dostupných informací hrají už od začátku prosince minulého roku.

Skupina B
Tato skupina taky přináší své favority. Největším favoritem jsou Team Secret, kteří sice prohráli ve finále Kuala Lumpur Major proti týmu Virtus.Pro těsně 3:2 a tím pádem se nachází na druhém místě tabulky DPC, ale i tak pro ně start sezóny vypadá velmi slibně, jelikož Team Secret kupříkladu vyhráli první velkou akci této sezóny ESL One Hamburg.
Další týmem jsou PSG.LGD. Tým, který skončil druhý na The International 8 a vyřadil kupříkladu Team Secret v MegaFon Winter Clash. PSG.LGD určitě bude chtít utržit větší zisk bodů než na posledním majoru, kde skončili pátí.
Z Číny přeskočíme do Ameriky, kde sídlí tým Forward Gaming. Forward Gaming určitě aspirují na lepší umístění než na předchozím majoru, kde skončili na 9. až 14. místě a nachází se tak na 10. místě tabulky DPC.
Jako poslední zde máme Thunder Predator, kteří nahradili Pain X/test123, který byli diskvalifikováni z důvodu hraní kvalifikace v jihoamerickém regionu i přes to, že většina hráčů nepochází z Jižní Ameriky a po skončení kvalifikace odletěli zpátky do svých regionů. Thunder Predator také museli nahradit hráče, jelikož mid hráč Jeremy “Jeimari” Aguinaga z osobní důvodů odešel a byl nahrazen hráčem Leonardem “LeoStyle-” Sifuentes.

Skupina C
Team Liquid přijeli do Číny bez své hvězdy Aliwiho „Miracle-„ Al-Barkawiho, který dle oficiálního vyjádření nemohl přijet z osobních důvodů. Na pomoc jim ale přispěchal Ču „shadow“ Zeju, kterého můžete znát jakožto vítěze The International 6 za tým Wings Gaming.
Aby problémů nebylo málo, tak The Pango, dříve známí jako NoPangolier, také musí hrát s náhradníkem. Na pozici čtyři bude místo Bakyt“Zayac” Emelianov hrát Rinat „KingR“ Abdullin z týmu Gambit Esports, kterým se nepodařilo kvalifikovat na major po prohře 3:1 proti týmu EHOME. I v J.Storm se vyměnili hráče. Americká legenda Clinton „Fear“ Loomis vystřídal Milana „MiLAN“ Kozomara na pozici týmové čtyřky.
Posledním týmem v této skupině jsou Vici Gaming, kteří žádnou změnou neprošli, ale v dokázali vyhrát dva lokální turnaje po dobu vánoční „pauzy“.

Skupina D
Jediná skupina, kde nedošlo k žádným změnám a dalo by se říci, že to je skupina s největším otazníkem.
Evil Geniuses se umístili na Kuala Lumpur Majoru na hezkém třetí místě, ale na druhou stranu jejich výkon v kvalifikacích nevypadal moc přesvědčivě. Team Aster a Fnatic pro změnu dokázali vyhrát své kvalifikace a Alliance si ukořistili poslední postupové místo evropské kvalifikaci.

Stream

Komentované zápasy můžete sledovat na Twitch.tv/c1rceezy ale tím, že se turnaj odehrává v Číně, tak se většina zápasu odehrává v noci a brzkých ranních hodinách což má za následek to, že se budou komentovat pouze ranní a pozdější zápasy. Které hry budou odkomentované a které ne zjistíte na https://www.facebook.com/c1RcEEzy/

X