Domů » Články » Dreamscaper

Dreamscaper

Cassidy je mladá dívka v těžké depresi. Aby přežila, musí se každou noc vydat do svého podvědomí a bojovat se svými nočními můrami. Ale i když nad nimi zvítězí a probudí se, je stále stejně ztracená a osamělá, jako byla předtím. 

Hráči, kteří se jí pokusí vysvobodit ze spárů nemoci, postupně odhalí její příběh a vzpomínky. Tichá a introvertní Cassidy se zrovna přestěhovala do velkého města. Nyní, vytržená ze své komfortní zóny, se cítí izolovaná a změnily se dokonce i její sny. Změna prostředí a samota však není to jediné, co jí táhne na dno temné jámy. 

To, co se děje v každodenním životě, se odráží i ve snech. Všichni nepřátelé reprezentují nějakou negativní emoci, se kterou se hlavní hrdinka potýká. Můžete tak potkat například vztek, úzkost nebo bezmoc. A co hůř, některé jsou tak silné, že se staly bossy. Každý ví, že nejhorší je postavit se svému strachu. Každý boss vypadá jinak a má také svůj specifický způsob boje. Zatímco ve snech bojujete, v bdělém stavu navazujete vztahy, přátelství, odemykáte nové příběhy a schopnosti a vylepšujete vybavení. 

Dreamscaper je ARPG Roguelite hra, kde je permadeath a měnící se svět samozřejmostí. Vývojáři slibují bohatý soubojový systém, noční můry můžete mocnými primárními a alternativními útoky odhodit nebo s nimi pořádně praštit o zem. Zbraní se mohou stát i předměty původně neurčené k boji, stačí je do snu prostě vtáhnout a pak je omlátit nepřátelům o hlavu. Samozřejmě nechybí ani zbraně na dálku, jako jsou například různé pistole, laserové paprsky a jiné. 

Afterburner Studios sice chystají hru nejdříve pro Microsoft PC, ale jedním z cílů je i port na Nintendo Switch. Pokud chcete projektu pomoci, můžete tak učinit zde do 6. září.

Source :

Kickstarter

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X