fbpx

Další velký odchod. BioWare opustil Drew Karpyshyn, scenárista prvních dvou Mass Effectů

Déjà vu

Valve již není jediným studiem, které opouští talentovaní scenáristé. Své odchody zažívají i „bohové z Edmontu“, studio BioWare. Tentokrát to nijak nesouvisí s posledním Mass Effectem, přestože neúspěch nejnovějšího vesmírného RPG vývojářům z hlavního týmu pořádně zavařil. Odešel totiž Drew Karpyshyn, hlavní scenárista Mass Effectu 1 a 2.

Karpyshyn se podepsal pod spoustou stěžejních her od BioWare. Pomáhal při vývoji Baldur’s Gate 2, Neverwinter Nights, Jade Empire a výše zmíněných prvních dílech série Mass Effect. V roce 2012 se ale rozhodl studio opustit a začal se věnovat osobním projektům, především psaní literatury.

O samotě ale nevydržel moc dlouho a do Bioware se v roce 2015 vrátil. Začal opět psát pro Star Wars: The Old Republic a zároveň pomáhal s vývojem Anthem. Avšak na začátku letošního roku se opět rozhodl, že studio znovu opustí a začne pracovat na volné noze.

Karpyshyn na svém osobním blogu přiznal, že ho práce v Bioware často omezovala. Nyní se chce soustředit na svou vlastní literaturu a spolupráci se studiem Frogbank. V něm by měl pracovat na zatím neoznámených epizodických hrách.

Čtěte také: Nostalgická premiéra. Crash Bandicoot poprvé dorazí na PC, XONE a Switch

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.