Domů » Články » Duben 2020: Jaké hry můžeme očekávat

Duben 2020: Jaké hry můžeme očekávat(8 minuty čtení)

Časy jsou teď za našimi okny nepříliš přívětivé a řadu věcí tam venku si bohužel musíme nechat ujít. To však ne zcela platí pro naše oblíbené hry. Proto vám přinášíme souhrn toho nejlepšího, na co se můžete v nadcházejícím měsíci těšit. Pravděpodobně vám nedoručíme další pekelnou rubačku, jako v měsíci březnu, máte se však dozajista na co těšit.

Resident Evil 3: Remake (3. dubna – PC/PS4/Xbox One)

Po akčním nášupu z minulého měsíce nebudeme dlouho chodit okolo horké kaše. Hned zkraje měsíce se totiž dočkáme očekávaného remaku dalšího dílu z kultovní série Resident Evil. Tentokrát se bude jednat o třetí díl, který nesl ikonické přízvisko Nemesis. A ano tušíte správně. Právě tato abominace vám bude znepříjemňovat celý průchod hrou, obdobně jako Mr. X v předchozím díle. Předělávka druhého dílu vydaná začátkem loňského roku sklidila nebývalý úspěch jak u hráčů, tak v recenzích světových magazínů. Z gameplay videí, která jsou dosud k dostání, je patrné, že si remake Resident Evil 3 vzal od svého předchůdce to nejlepší, a přidal řadu nových mechanik. Nepřátelé budou různorodější a vybavenější a vy, coby hlavní postava, budete moci využívat efektních úskoků i květnatějšího arzenálu zbraní. A nezapomeňte, miřte na hlavu!

Final Fantasy VII (10. dubna – PS4)

U japonských videoherních společností ještě chvíli zůstaneme. Kromě výše zmíněného hororového trháku se dočkáme i něčeho pro příznivce akčních RPG. Final Fantasy VII je pro většinu hráčů nejoblíbenějším dílem této, navzdory svému názvu nikdy nekončící, série. A také se není čemu divit. Tento již nostalgický produkt poprvé spatřil světlo světa v roce 1997 a způsobil revoluci v dobové hratelnosti. Položil pevné základy žánru a jako přílohu naservíroval epický rozsáhlý příběh. Ačkoliv byla původní verze hry ve finále k dostání i na ostatních platformách, tentokrát se do kůže Cloud Strife a jeho spoluputovníků vžijí pouze vlastníci PlayStation 4. Pokud tedy hledáte důvody, proč si konzoli od Sony pořídit, tohle je bezpochyby jeden z nich.

Someday You’ll Return (14. dubna – PC)

V dubnu se kromě záplavy japonských her dočkáme i jednoho tuzemského titulu. Brněnské dvoučlenné studio CBE Software již několik let pracuje na hororové adventuře Someday You’ll Return, která již měsíce před svým vydáním rezonovala na světové scéně. Hra je stylizována do podoby psychologického hororu z první osoby. Příběh započíná v momentě, kdy se hlavní hrdina Daniel vydá hledat svou ztracenou dceru. Jeho cestu však budou komplikovat zlé síly, vůči kterým bude muset vynaložit značné úsilí. Hra je zasazena do českého prostředí, až se tedy budete hrát za záchranou své dcery, dozajista poznáte klasické malebné české lesy a krajinu, ale taktéž děsuplné skály skrývající zlá tajemství. Na první pohled hra může připomínat adventury typu Firewatch, vývojáři však tvrdí, že se hra srovnává spíše s takovými  tituly, jako jsou Silent Hill či Outlast. Someday You’ll Return opravdu nebude pouze o bezduchém pochodování hezky nadesignovanými lokacemi. Ve hře je implementován nespočet pokrokových mechanik, od bylinkářství až po práci se smartphonem. Tento titul je bez debaty zajímavým kouskem a zpestřením zarytých konceptů. Mimo jiné hraním podpoříte i tuzemskou videoherní scénu. Tak směle do toho.

Predator: Hunting Grounds (24. dubna – PC/PS4)

Coloradské studio IllFonic nám v druhé polovině dubna předhodí jejich nejnovější výtvor, kteří si již možná někteří z vás vyzkoušeli v otevřené betě, jež proběhla minulý víkend. Toto menší studio na svém kontě má mimo jiné i úspěšný titul Friday the 13th: The Game z roku 2017.  A právě v tomto duchu se nese i chystaná hra ze světa Predátora. Jedná se o kompetitivní zábavu pro 5 hráčů. Na jedné straně je čtyřčlenný tým, který má za úkol splnit zadané rozkazy, a na straně druhé jeden predátor, jehož úkolem je zlikvidovat všechny lidské vetřelce. Ať už budete hrát za jakoukoliv ze zúčastněných stran, budete získávat úrovně odemykající nové vybavení. Odměňováni budete taktéž speciální měnou, kterou budete moci utratit za kosmetické doplňky pro vaše charaktery. Nebudou chybět ani kontroverzní lootboxy. Chcete-li se tedy stát lstivým a nelítostným predátorem, nebo se naopak cítit, jako Arnold Schwarzenegger v onom kultovním snímku, můžete tak učinit nejen na PS4, ale nově i na PC.

Gears Tactics (28. dubna – PC/Xbox One)

Pokud někde zazní jméno Gears, asi hned většině hráčů vyvstane na mysli rychlá a brutální akce. V tomto případě to však bude trochu jinak. Brutální akce to bude stále, jen si odmyslete přídomek “rychlá”. Tentokrát se jedná o tahovou strategii, jakou můžete znát například ze série XCOM. Můžete se těšit na známe hrdiny i obdobné nepřátele, všechno však ve zcela odlišné hratelnosti. Bonusem jsou kompletně upravitelné zbraně i vzhled vašich postav. Vývojáři slibují více než 40 hodin základní kampaně. Dozajista se v budoucnu dočkáme i řady dalších rozšíření. Jak jistě víte, značka Gears spadá do vlastnictví společnosti Microsoft. Majitelé konkurenčních PlayStationů si bohužel musí nechat zajít chuť. Pokud si tedy pro jednou chcete prohlížet vraždění slizkých monster detailně a v klidu namísto zběsilé akce, Gears Tactics je přesně pro vás.

Minecraft: Dungeons (30. dubna – PC/PS4/NS/Xbox One)

Po velmi dlouhou dobu slovo Minecraft rozdělovalo společnost na dva tábory. Jedni hru milovali, druzí nenáviděli. Tento titul však má s původním stavěním a sháněním surovin pramálo společného. A právě podtitul Dungeons by mohl tuto rozvětvenou komunitu stmelit. Nový Minecraft je totiž tzv. dungeon crawler. Se svou vytvořenou postavou budete probíhat náhodně generované dungeony a utkávat se v nich s pěkně bohatou variací nepřátel. Krom nepřátel vám cestu budou komplikovat i složité hádanky. Za nalezené poklady a získanou odměnu si poté budete moci kupovat rozličné vybavení. Hra kompletně podporuje kooperační režim a v řadě případů vás i vyzývá jej využít. Kostičkované dobrodružství si tak budete moci užít i s několika dalšími přáteli.

Duben začne ve znamení nostalgie a posléze nastoupí na vlnu soudržnosti. Pokud tedy budeme stále zavření v našich domovech, budeme alespoň mít co hrát s našimi přáteli. Budeme se bát, budeme lovcem i kořistí. Pokud se tomuto měsíci nedá něco upřít, je to právě ona různorodost, která si najde cestu snad ke každému hráči. 

Václav Brixí
Written by
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X