V dubnu odstartuje Acon, kulturní festival pro milovníky Dálného východu(1 minuta čtení)

V Česku se objevil další festival plný „předražených instantních nudlí“ a divných lidských individuí

Máte rádi otaku události jako Animefest či Advik? V dubnu poprvé započne pražský festival Acon, který je primárně určen pro příznivce a fanoušky kultury Dálného východu. Na své si přijdou i hráči.

První ročník s podtitulem „Vychází slunce“ nabídne tři dny plné přednášek, soutěží, hostů a dalších zábavných aktivit. Na akci by také nemělo chybět velké zastoupení cosplayerů a kozplayerek. ( ͡°͜ʖ ͡°)

Většina programu se zaměří tematicky právě na Dálný východ. Na akci se dozvíte a naučíte mnohé o tradiční i populární kultuře všech zemí tohoto regionu, ale i o moderní popkultuře s Asií spřízněné. Půjde zejména o Japonsko, Jižní Koreu, Vietnam, Čínu a Indii.

Na své si přijdou ale i hráči. Vyzkoušet si mohou třeba deskové hry jako Go a Šógi, zatancovat a zazpívat si u hudebních her anebo si zahrát moderní počítačové i konzolové pecky v herně SkillZone. „Otaku“ komunitu pak například osloví živá seznamka speciálně pro tuto komunitu či kvalifikace na cosplayovou soutěž Cosplay World Masters.

Acon proběhne 14. až 16. dubna v pražských Holešovicích, a to v prostorách klubu Cross. Ceny třídenního vstupného budou začínat na 300 Kč, platí to ovšem pro nejrychlejší zájemce. Více informací naleznete na oficiálních stránkách.

Čtěte také: Reportáž: 21. PragoFFest ve znamení tancovaček a podivných „kozpodložek“

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X