Dying Light 2: E3 přinesla nový trailer, co vše o hře víme?(2 minuty čtení)

Během včerejší konference Microsoftu nám byl předveden i nový trailer k dlouho očekávané hře Dying Light 2. Jejího gameplay traileru jsme se dočkali již minulý rok, z letošního ročníku tudíž nejsme o moc moudřejší. Uklidnit nás však může, že se hry dočkáme již na jaře 2020.

Pojďme si ale shrnout, co o hře vlastně víme. Hlavním hrdinou bude Aiden Caldwell, infikovaný přeživší s rozvinutými bojovými a parkourovými schopnostmi. Zasazení příběhu druhého dílu je datováno o 15 let po událostech prvního Dying Light. Pokračování postapokalyptické série se bude lišit od svého předchůdce i narativními volbami, jejichž dopad pokryje celý příběh a svět, ve kterém se odehrává. Pokud se tedy budete rozhodovat ukvapeně, může se stát, že toho budete litovat. Ve městě, v němž se hra odehrává, se budete střetávat s několika frakcemi. S těmi se budete moci buď spřátelit, kooperovat nebo budou jednoduše požadovat vaši smrt.

Samotná rozloha hry by měla být několikanásobná oproti mapě předchozího dílu. V překonávání těchto vzdáleností vám budou pomáhat parkourové dovednosti, jejichž využití bude oproti dřívějšku různorodější. Hlavní návrhář hry Tymon Smektala se nechal slyšet, že se ve hře bude vyskytovat až dvojnásobek různých technik pohybu.

Co se souboje týče, dostane se nám rozšířenějšího arzenálu a větších možností úprav jednotlivých zbraní. Mnohem závažnější roli bude hrát i samotné prostředí, které budete moci používat ve svůj prospěch. Otevřou se i nové možnosti tichého přístupu. Ať už se bude jednat o vysokou trávu, ve které bude hráč hůře zpozorovatelný, nebo kontejnery, v nichž se budete moci skrývat před hordou nemrtvých či slídícími nepřáteli. Taktéž budete moci provádět tiché likvidaci a uchovat si tak moment překvapení. Dočkat bychom se měli i nových druhů zombie. O veškerých nových informacích vás budeme informovat.

Václav Brixí
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.