Dying Light 2: Grappling hook se vrátí i ve druhém díle(1 minuta čtení)

Oblíbená pomůcka při cestování skrze první mapu Dying Light se vrátí i do druhého dílu. Programátor hry se rozpovídal o tom, jak nápad na tuto vychytávku vznikl.

Asi všichni hráči prvního dílu si pamatují grappling hook, který hlavní hrdina obdrží v pozdější části hry, a dokáže se s ním přesouvat z místa na místo. A to i navzdory zákonům gravitace. Vývojáři však slibují, že tentokrát tato výpomoc nebude vypadat tolik kostrbatě a nerozbije základ hry. Vzhledem k tomu, že mapa nadcházejícího dílu bude větší a propracovanější, jakékoliv usnadnění pohybu bude vítáno.
Zajímavý je taktéž vznik samotné mechaniky, o kterém se rozhovořil programátor polského Techlandu, Bartosz Kulon: „Pro představu, v první hře byl grappling hook pouze chybou v kódování, kterou jsem způsobil. Vyvíjel jsem algoritmus pro detekci okrajů budov. Z nějakého důvodu mi tento algoritmus dovolil teleportovat se z okraje na okraj, jako bych byl nějaký superhrdina. A tak jsem si řekl, že bychom s tím mohli něco udělat. V tu chvíli mi hlavou prolétl Scorpion z Mortal Kombat a jeho grappling hook. Tudíž jsem to hned přidělal do Dying Light, jakožto prototyp. Nakonec se to dostalo i do finální verze hry.“

Dying Light 2 by mělo vyjít v pozdějším období tohoto roku. Pevné datum vydání zatím není známo.

Václav Brixí
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.