Domů » Články » Herní novinky » Legendární designer Chris Avellone představil Dying Light 2. Bude plný voleb a svižného parkuru

Legendární designer Chris Avellone představil Dying Light 2. Bude plný voleb a svižného parkuru

Akční survival se vrací s velkými změnami

Techland v rámci Xbox Briefingu na E3 nečekaně odhalil parkurovou zombie akci Dying Light 2. V budoucnu se tak dočkáme pokračování úspěšného survival horroru z roku 2015, který si polští vývojáři tvoří ve svém vlastním enginu. A nutno podotknout, že první záběry nevypadají vůbec zle.

„Dying Light 2 je přesně tím, co byste od pokračování prvního dílu očekávali,“ prozradil legendární herní scenárista Chris Avellone během živého přenosu. „Lepší pohyb, plynulejší souboje a vůbec poprvé i možnost volby.“ Těšit se tak můžeme na komplexnější parkur, krvavé souboje a příslib unikátního herního zážitku, který oceníme zejména při opětovném hraní.

Zatímco den se ponese ve znamení lidských konfliktů a bojů o zdroje, tak noc nabídne zážitek zcela jiný, mnohem temnější. Podle Chrise Avellona (Fallout, KotOR 2, Divinity: Original Sin 2) hra nabídne spletitou síť menších i větších rozhodnutí, jenž posunou herní zážitek na zcela novou úroveň.

Z přiložené ukázky vyplývá, že herní ekosystém bude plně reflektovat naše volby, což může mít zásadní dopad na celou hru. Ve videu nás frakce pojmenovaná Mírotvorci (Peacekeepers) pověří vyjednáváním s přeživšími, kteří kontrolují zásoby pitné vody. Pokud se rozhodneme splnit úkol a vodu ukořistit, město se začne velice rychle měnit.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=98oJYDRblLI” /]


Přístup Mírotvorců k tak důležitému zdroji umožní udržovat stabilitu a rozvoj celé oblasti. Tekoucí voda v ulicích zvýší morálku lidí a vám konkrétně umožní doplnění energie na dlouhých cestách. Jenže Mírotvorci jsou militantní skupina s velmi přísným smyslem pro právo a pořádek. Ulice tak sice budou bezpečnější, ale jen pro ty, co se bez odmlouvání podřídí jejich vůli.

Že to není ta správná cesta pro vás? Pak se spojte s těmi, které jste měli odstranit. Obchod s vodou ovládne černý trh a taková volba bude mít na město zcela jiný dopad. Získáte přístup k novým zdrojům i obchodu, ale budete muset počítat s tím, že se do oblasti začnou stahovat ty nejhorší typy lidí.

Dying Light 2 ještě datum vydání nemá, ale těšit se už mohou všichni majitelé PC, PS4 nebo XONE. Rovněž nezapomeňte sledovat Steam, PlayStation Store či Xbox Games Store, protože se chystá zlevnění prvního dílu a všech jeho přídavků.

Veškeré novinky z letošní E3 najdete na naší speciální stránce. Co se týče konferencí, všechny můžete sledovat na našem Twitch kanále (a klidně dejte follow, ať vám nic neunikne). Konkrétní české časy přímých přenosů najdete v našem souhrnném E3 článku.

Čtěte také: Bethesda konečně odhalila The Elder Scrolls VI. Hra ale vyjde až na další generaci konzolí

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=KRScQU_bS1s&feature=youtu.be” /]

Source :
Tisková konference Microsoftu
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X