fbpx

Dishonored 2

PC PS4 Xbox One
Sledovat
9

Nářez

E3 2016: Dishonored 2 konečně ukázal gameplay záběry – podívejte se

Společně s nejnovějším trailerem nám vývojáři ze studia Arkane ukázali části průchodů dvou misí.

Dishonored z roku 2012 je jednou z nejlepších stealth her všech dob, jež si vzala to nejlepší od předchozího krále žánru Thiefa a namixovala i pár prvků z opomenutého, ale božího Dark Mesiah of Might & Magic. Není tedy divu, že se hned po vydání začalo spekulovat o práci na pokračování. Dishonored 2 bylo ale oznámeno až v roce 2015 a do včerejška jsme ze hry viděli jen cinematic trailer.

Nově vytvořený tým uvnitř studia Arkane ale na pokračování skvělé stealth akce pilně pracovalo a společně s gameplay trailerem ukázalo i útržky dvou misí. Hlavní změnou oproti předešlému dílu je změna enginu. Unreal Engine 3 totiž nahradil ručně vytvořený Void.

Ten je speciálně vytvořen pro jedinečný vzhled, jenž si Dishonored 2 naštěstí ponechalo. Vývojáři chtějí navodit pocit, že se hráči dívají na obraz v pohybu, speciálně se proto zaměřili na světelné efekty a vodové textury. Hra díky tomu vypadá překrásně, určitě kvůli tomu ale stoupnou hardwarové nároky.

Poznámka: Pokud se záznam spustí od začátku, Dishonored začíná v 1:47:00.


Během konference Bethesda ukázala schopnosti jedné z hratelných postav – Emily Caldwin. Nejvíce prostoru dostalo chapadlo, které lze, stejně jako švýcarský nožík, použít více způsoby. Dá se pomocí něj přemístit rychle na druhou stranu ulice, dokáže ale vrhnout předměty nebo přitáhnout nepřátele pro jednodušší zabití.

Další novinkou je schopnost zvaný Mesmerize, ten zase dokáže stráže a hlídací psi zmást na určitou dobu, během které se hlavní hrdinka bude moci proplížit nepozorovaně dál, nebo všechny nepřátele bez problému zlikvidovat. Poslední ukázanou schopností je Domino, jež spojí několik nepřátel dohromady, a co se stane jednomu, se přihodí se i ostatním. Příznačný název, ne?

Celé Dishonored 2 ale budeme moci dohrát i v kůži hrdiny z prvního dílu, Corva Attana. Ten by si měl zachovat své schopnosti z prvního dílu. Ty pochopitelně doznají spoustu změn, jakých vylepšení se ale dočkáme, vývojáři bohužel zatím neodhalili.

Hra se sice bude odehrávat na exotickém ostrově Serkonos, na kterém se Corvo narodil a vyrostl, začínat a končit ale bude v Dunwallu. Samozřejmě se opět podíváme do Voidu, sídla záhadného Outsidera. Tento bůh ze světa Dishonored určitě opět zamíchá s osudem hlavních hrdinů.

A aby dobrých zpráv nebylo málo, vývojáři na konci celé předváděcí akce oznámili, že Dishonored 2 vyjde 11. listopadu 2016 na PC, Playstation 4 a Xbox One. Navíc už byla oznámena sběratelská edice s maskou, obřím plakátem, prstenem a dalšími bonusy.

Přehled veškerého dění z E3

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.