fbpx

Mass Effect: Andromeda

PC PS4 Xbox One
Sledovat
7

Fajnovka

E3 2016: Mass Effect: Andromeda bude plný nových ras, planet i herních mechanismů

I z toho mála, co ukázali na E3, jsme vycucali spoustu zajímavých informací.

Přiznám se, že letošní E3 ukázka Mass Effectu: Andromeda byla na můj vkus poměrně skromná oproti očekávání, což může znamenat, že vývojáři jednoduše nejsou připravení ukázat víc. Přesto kratičký teaser naznačil mnohem více, než se na první pohled může zdát.

Ačkoliv se vývojáři chlubili zcela novými planetami, technologiemi i rasami, z nich ukázali jen pramálo. Místo toho jsme se dočkali přehlídky starých známých Asarijek, Kroganů a Salarianů, kteří se v teaseru tu a tam mihli. Nebudou samozřejmě chybět ani lidé, kolem kterých se točí celý příběh – budete pro ně totiž v nové galaxii daleko od Mléčné dráhy hledat nový domov.

Ve videu se mihla nejen možná hlavní postava (Femshep?), ale i několik vehiklů, jež nebudou fanouškům série cizí. Lehce upravené Mako vozidlo či transportér Kodiak asi nikoho z vás nevzruší, ovšem náhražka Normandie se jménem Tempest už asi ano. Dle všeho jeho posádka bude tvořit směsice různých ras, k cestování mezi systémy poslouží již tradičně galaktické mapa. Comebacku se dočkají i termální nábojnice, nově naopak přibude jetpack. Technologie ras Mléčné dráhy tu zde jednoduše bude plnit zásadní roli.

Na misích vás budou opět doprovázet dva parťáci. Dle všeho se opět dočkáme několika různých bojových tříd, biotici ani po zuby ozbrojení vojáci tudíž nepřekvapí a o nových se neví zhola nic. Dle spekulací bude možné ale přistát na slušném počtu planet a prozkoumávat je na vlastní pěst. Už žádné pomocné sondy.

To nejzajímavější se objevilo přesně před koncem. Obrovská loď světélkující nejspíše bude hlavní základnou lidské kolonie, přestože jde o čistou spekulaci. Kolem poletující vesmírné flotily naznačují, že na palubě megalodi najdete sobě vlastní město podobné Omeze. A co je nejzajímavější? Je více než podobná Citadele a hmotovým vysílačům (mass relays), což jsou technologie Reaperů. Je otázka, zda se jich znovu dočkáme v roli úhlavních záporáků.

Mass Effect: Andromeda by měl vyjít někdy v první polovině příštího roku na PC a současnou generaci konzolí. Doufejme, že trailer ukážou alespoň na německém GamesComu.

Přehled veškerého dění z E3


 

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz