E3 2016: Phil Spencer: Chceme se znovu naučit vydávat hry na PC, i na Steam

Podle šéfa Xboxové divize hráčská základna na Steamu roste ohromnou rychlostí a bylo by tedy pro Microsoft hloupé ji nevyužít.

Microsoft si bohužel s PC hráči od vydání jejich hrozivé platformy Games For Windows Live moc nerozuměl. Šéf Xboxu Phil Spencer chce tento vztah konečně napravit, což dokazuje množství nově oznámených titulů pro Windows 10.

Několik her z Xbox One si sice už cestu na PC našlo, všechny ale úspěšné nebyly. Spencer sám přiznal, že tituly Quantum Break nebo Gears of War Ultimate Edition si nevedly tak dobře, jak doufal. Na druhou stranu kousky jako Killer Instinct a Forza 6 Apex předčily jeho očekávání, ale už teď je podle něj jasné, že Windows Store nebude k prodeji her stačit.

Phil Spencer proto doufá, že se hry z dílen Microsoftu opět dostanou na Steam. Předchozí spolupráci kazilo dříve zmíněné Games For Windows Live nejen obchod od Valve, hlavně kvůli němu trpěli hráči. Microsoft se prý ze svých dřívějších chyb poučil a podobné fiasko se již opakovat nebude.

Neznamená to ale, že se všechny hry plánují vydat na Steam. Microsoft stále chce vytvořit konkurenceschopný obchod, některé tituly se tedy objeví jen ve Windows Store.

Zdroj:

vg247.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.