E3 2016: Playstation VR přijde v říjnu, bude konkurovat cenou

Sony se svým headsetem plánuje zaujmout hráče s mnohem nižší cenou, než s jakou se může pyšnit zařízení od Oculusu a Valve.

Virtuální realita je finančně velmi náročným koníčkem, alespoň co se kvalitních herních zážitků týče. Headset od firmy Oculus u nás stojí skoro 20 tisíc korun, za ekvivalent od HTC a herního giganta Valve si ještě pár tisíc připlatíte. To vše ale jen za předpokladu, že již vlastníte silné PC, které tyto zařízení dokáže smysluplně rozjet.

Levnou a dostupnou alternativu chce nabídnout Sony se svými brýlemi Playstation VR, pro jejichž chod by měl stačit jen Playstation 4. Sony během svého výstupu na GDC na začátku jara potvrdilo, že VR headset bude mít cenovku stanovenu na 11 tisíc korun. U nás o tisícovku dvě více kvůli daním a poplatkům.

Na E3 bylo i konečně oznámeno datum distribuce Playstation VR, jenž Sony stanovilo na 13. říjen 2016. Oproti konkurenčním headsetům se tak zpozdí o půl roku, japonský výrobce hardwaru ale očividně věří téměř poloviční cenovce a hromadě připravovaných titulů.

Těch by se od vydání v říjnu do konce roku mělo objevit přes 50 a další mají následovat během příštího roku. Podle Sony na hrách pro Playstation VR pracuje více jak 230 studií a další připravují již vydané hry pro virtuální realitu. Jednou z 50 startovacích her by měl být i Batman Arkham VR od studia Rocksteady, jenž by měl vyjít již během října.

Přehled veškerého dění z E3

Zdroj:

vg247.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.