E3 2016: Pokémon GO vyjde příští měsíc na iOS a Androidy

Uvidíme se venku!

Nintendo si letos na E3 zvolilo spíše sérii diskuzních panelů místo plnohodnotné konference. Na jednom z nich pak konečně řekli více o své augmentované realitě Pokémon Go, mobilní hře, v níž budete pomocí GPS a kamery chytat pestrobarevné potvůrky i ve vašem okolí – a již v červenci.

Jak jsme již několikrát psali, jedná se o jakýsi mix tradičních pokémoních her pro handheldy, mobilní hry Ingress (dělalo na ní studio Niantic) a geocachingu, kdy se na reálné mapě vašeho okolí začnou objevovat Pokémoni. Ty můžete zkusit chytit, pokud k ním dojdete.

Níže v uniklém videu můžete vidět, jak hra funguje v praxi. Docela nás překvapilo, že s potvorami nemusíte nutně bojovat, nýbrž jen hodit pár pokéballů. Podle typu terénu se před vámi budou objevovat Pokémoni – v trávě tak najdete (jak jinak) travní potvůrky a brouky, na vodě zase vodní Pokémony a tak dále.

Jelikož zatím není venku prostříhaný záznam z letošní E3, můžete se aspoň podívat na starší leaknuté záběry z hraní.


Své pochytané kapesní parťáky můžete trénovat za pomocí speciálních “sladkostí” a další in-game měny. Jak ji získat, o tom autoři moc nemluvili, nejspíše poslouží jako odměny z duelů. V gameplayi pak někteří Pokémoni něco málo měly u sebe, dále se pak nabízejí mikrotransakce.

Ani na vaši roli trenéra se nezapomnělo. U některých zajímavých míst ve vašem okolí se budou nacházet stadiony či kontrolní oblasti tří různých frakcí – modrých, červených a žlutých. Přidat se můžete pouze k jedné z nich a bojovat v jejich barvách s ostatními hráči.

Ke hře bude možná zakoupit speciální náramek Pokémon GO Plus, díky němuž můžete chytat potvory bez nutnosti vytahovat svůj mobil. Jeho cena byla stanovena na $35,99 a není jisté, zda se dostane i k nám. Navíc během vydání hry ještě nebude k dispozici ani v USA.

Pokémon Go tedy vyjde již příští měsíc na iOS i Android zařízení, konkrétní datum se ale neví. Jen teda doufáme, že aplikace vyjde globálně. Tuze by nás mrzelo, kdyby se na Českou republiku zapomnělo, když už tu máme nachystanou modrou blůzu a červenobílou kšiltovku.

Celou debatu si můžete prohlédnout v tomto záznamu  – jsou tam i záběry ze hry.


Zdroj:

Youtube, E3

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz