E3 2016: Project Scorpio bude “nová generace Xbox One”(1 minuta čtení)

Nová generace konzolí s potenciálem k všestrannému využití VR.

Včera jsme vás informovali o příchodu nové edice konzole Xbox One, která by se měla lišit nejen po vizuální stránce, ale i lepším výkonem a konektivitou. O několik minut později odkryl Microsoft na své konferenci i první záběry ze zcela nové konzole, která by měla být výkonnostně na vyšší úrovni než konzole současné generace.

Hlavní dominantou nového přístroje bude osmijádrový procesor s grafickou kartou, která bude disponovat výkonem 6 TFLOPS. Pro porovnání, očekávaná konzole PlayStation NEO bude o jednu třetinu graficky slabší (4,19 TFLOPS). Novince nebude chybět ani plná podpora 4K rozlišení při minimální snímkovací frekvenci 30 FPS.

Project Scorpio by měl být do budoucna jedním z podpůrných prvků pro rozvoj VR. Všechny doposud vydané tituly na Xbox One budou automaticky kompatibilní i s konzolí novou. I přesto, že vydání je prozatím naplánováno na Vánoce příštího roku, vše se může ještě změnit.

Přehled veškerého dění z E3

Source :

VG247

Tomáš Cuc
Redaktor portálu Battleforce.cz, fanoušek série Assassin's Creed, vášnivý hráč FPS titulů a milovník hudby, kinematografie a seriálů.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na