fbpx

Prey

PC PS4 Xbox One
Sledovat
9

Nářez

E3 2016: Znovuzrozený Prey vyvíjí autoři Dishonored

Nebude se jednat o přímé pokračování FPS z roku 2006, půjde spíše o reboot od týmu ze studia Arkane, který pracoval na Dishonored.

Pokračování akční střílečky z roku 2006 Prey si prošlo strastiplným vývojem, než jej pod svá křídla přijalo studio Arkane. V jednu chvíli se hra dokonce nacházela ve vývojovém kómatu, tvůrci prvního Dishonored se ale rozdělili na dva týmy a začali pracovat na pokračování obou sérií.

I když Prey není doopravdy pokračováním, jedná se totiž o reboot série. Ujmete se role Morgana Yu, který je součástí experimentu na vesmírné stanici Talos I, jenž by měl zlepšit budoucnost celé lidské rasy. Celý projekt ale půjde rychle do kytek, jen co se objeví nepřátelští mimozemšťané.

Během vašeho boje o život budete muset použít jakékoliv zbraně a nástroje, které na stanici najdeme. Na Steam stránce vývojáři dokonce mluví o hrátkách s myslí, jež by měly dopomoci hororové atmosféře. Ta bude už podle traileru velmi důležitou součástí celé hry.

Bohužel jsme se o Prey už moc nedozvěděli. Bethesda slibuje, že se na vesmírnou stanici Talos I podíváme někdy během příštího roku na PC, Playstation 4 a Xbox One. Nejspíše bude Arkane pracovat po vzoru Dishonored 2 a vydání se dočkáme ke konci příštího roku.

Přehled veškerého dění z E3

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.