fbpx

E3 2017: Vesmírná akce Anthem nabídne ironmanovské obleky i kooperaci

Aneb Mass Effect pro čtyři hráče

Letošní E3 nebyla ani zdaleka tak nabitá jako předchozí ročníky. Seznam zcela nových značek byl poměrně krátký na všech konferencích, první show od EA si moc dobře nevedla ani z organizační stránky. Přesto jsme se dočkali jednoho velkého překvapení – Anthem od BioWare.

Kanadští vývojáři z hlavního týmu se po neúspěchu v podobě Mass Effect: Andromeda nevzdali a již delší dobu vyrábí novou sci-fi akci. Tentokrát ale zahodili vesmírnou odyseu s velitelem Shepardem v hlavní roli úplně a raději se soustředili na obrovský otevřený svět a kooperativní prvky.

Bioware se tentokrát silně inspirovali u Destiny a The Division. Anthem tak půjde odehrát od začátku do konce jako hru pro jednoho hráče, nebo v kooperativním režimu až pro čtyři hráče. A tím rozdíly ani zdaleka nekončí.

Místo cestování po celé galaxii budeme létat jen po postapokalyptické planetě. Hlavní hrdina totiž patří ke skupině zvané Freelancers, jejíž členové se jako jediní odváží prozkoumávat svět za „Zdí“, daleko mimo bezpečí civilizace. V divočině na ně čekají nejen roztodivné potvory, ale i pobláznění roboti a řada smrtících anomálií.

V průzkumu i boji jim pomohou obleky zvané Javelin. V praxi se jedná o Iron Manovo brnění a Bioware slibuje, že se dočkáme několika různých modelů. Případně je možné si obleky upravit, kdyby se nám náhodou kombinace červeného a zlatého laku nelíbila.

Rozhodně se bude na toulkách panenskou přírodou hodit. Svět je krásně členitý a pestrý, průzkum nových lokací můžete provádět ze vzduchu, na zemi i hluboko ve vodě. A když půjde do tuhého, můžete se spolehnout kromě klasického střílení i na naváděné rakety, minomety a jakousi obdobu magie.

Anthem stejně jako Andromeda běží na enginu Frostbite 3, už v prvních záběrech díky tomu vypadá skvěle. Jak to bude s optimalizací, zatím můžeme jen odhadovat, zato animace obličejů vypadají tisíckrát lépe. Snad si Bioware kvalitu z traileru udrží i nadále.

Na vydání si bohužel ještě chvíli počkáme. EA zatím slibuje podzim 2018, pokud se do cesty nepostaví případné odklady (což zřejmě ano). Anthem přijde na PC, PS4 a Xbox One, a to včetně jejich vylepšených verzí.

Všechny články z E3 2017 najdete zde!

E3 rozcestník:

Speciální E3 soutěž o hry zdarma
Souhrn všech E3 článků

Steam klíč pro tento článek: WJRRN-4T9DT-0IZH2

Zdroj:

Tisková konference Microsoftu

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.