Domů » Články » E3 2017: Metro Exodus nebude mít otevřený svět. „Jen velké koridory“

E3 2017: Metro Exodus nebude mít otevřený svět. „Jen velké koridory“(2 minuty čtení)

V novém Metru se jen tak neztratíte

Překvapivé oznámení hry Metro Exodus během konference Microsoftu rozhodně patří k těm lepším momentům letošní E3. Společně s krátkou ukázkou ze hry ale přišla i řada nezodpovězených otázek, především zda se dočkáme velkého otevřeného světa. V tomto ohledu mají vývojáři jasno.

Exodus z moskevských tunelů do zpustošené přírody automaticky neznamená, že se dočkáme virtuálního hřiště bez mantinelů, jak trošku naznačoval trailer. Vývojáři z 4A Games slibují, že se nové Metro bude držet osvědčené linearity.

„Rozhodně chceme zůstat u klasické hratelnosti Metra. Jen bude nový díl v jistém slova smyslu takovým sandboxovým survivalem,“ řekl producent hry Jon Bloch pro server PCGamesN. Vesměs bychom se tak měli dočkat několika otevřených lokací (či spíše „mohutných koridorů“) s drobnými poklady a hloučky nepřátel. Budou ovšem mít pevně dané hranice.

Bloch zastává názor, že se příběhy ve hrách vypráví mnohem lépe v uzavřených a přesně nalajnovaných koridorech. Otevřenost některých lokací obhajuje jednoduše tím, že by mu nedávalo smysl, kdyby hráč po letech vylezl z podzemních tunelů a nedočkal se na vzduchu žádného pocitu svobody. Metro Exodus tedy bude mixem lineárních a nelineárních úrovní.

Už předešlé hry ze série Metro pracovali vývojáři se sítí drobných odboček z hlavních koridorů a experimentovaly se svobodnějším prozkoumáváním okolí, tudíž z našeho pohledu nejde o nic nového. Otevřený svět po vzoru ubisoftích her. plný drobných ikonek pokladů a dalších zajímavostí, ale Metro Exodus s definitivní jistotou nenabídne. Což není vyloženě špatná zpráva.

Metro Exodus vyjde příští rok na PC, PS4 i XONE včetně nově oznámené verze.

Všechny články z E3 2017 najdete zde!

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=QDE44mGkLD4″ /]

Speciální E3 soutěž o hry zdarma
Souhrn všech E3 článků

Steam klíč pro tento článek: WV3KN-PEQ9D-2EFLI

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X