Domů » Články » E3 2017: Odhaleno nové Metro. Vymění moskevské tunely za venkov

E3 2017: Odhaleno nové Metro. Vymění moskevské tunely za venkov(2 minuty čtení)

Tak jsme se přeci jen dočkali

Metro Exodus je ve vývoji! Abychom se přiznali, tak brzké představení pokračování fantastické post-apo střílečky od 4A Games jsme rozhodně nečekali, alespoň ne na konferenci Microsoftu. Inu, stalo se a spolu s oznámením přišel i několikaminutový gameplay trailer, který naznačil, že hra zůstane věrná svým předchůdcům i tíživé atmosféře.

Úvodní momenty traileru ukázaly staré známé podzemní tunely plné pavučin, ostatků nešťastných obětí nukleární války i dotěrných krtkovitých mutantů. Následně se ale veškeré dění přesunulo ven – jak se zdá, rozloučíme se s klaustrofobním podzemím moskevského metra a podíváme se i na venkov.

Ani tam nebude o nebezpečné mutanty nouze. Kromě psovitých potvor, obývajících zchátralé dřevěné domečky ruské vesnice, video ukázalo i znetvořeného přerostlého medvěda (podobnému tomu z Last Light). Na druhou stranu se už zřejmě nemusíme tolik prát s dýchacími problémy na povrchu. Venkovní vzduch je asi holt čistší.

Po grafické stránce pravděpodobně půjde o vypiplaný kousek a nevěříme, že bychom se zde dočkali výrazného downgradu – ostatně i předešlé hry vypadaly skvěle. Příběh by měl částečně navázat na knižní sérii, alespoň podle slov jejího autora Dmitrije Gluchovského. Více se o hře zatím neví.

Mrkněte na video a kochejte se. Metro Exodus vyjde příští rok na PC, PS4 i XONE včetně nově oznámené verze. Těžko říct, zda se během E3 objeví další střípky informací, zřejmě si budeme muset počkat až na GamesCom.

Všechny články z E3 2017 najdete zde!

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=fbbqlvuovQ0″ /]

E3 rozcestník:

Speciální E3 soutěž o hry zdarma
Souhrn všech E3 článků

Steam klíč pro tento článek: 63REX-HGIGL-8TBID

0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X