Domů » Články » E3 2017: Skyrim zamíří na virtuální realitu i Nintendo Switch ještě letos

E3 2017: Skyrim zamíří na virtuální realitu i Nintendo Switch ještě letos

FUS RO VR

Páté The Elder Scrolls se má stále k světu nejen na PC, kde ho i šest let po vydání živí uživatelské modifikace. Vloni se Skyrim dočkal remasterované verze s výrazně upravenou grafikou a všemi DLC, navíc přinesl podporu modů i na konzole, ač s několika omezeními. A letos? Ne, že by neměl pár želízek v ohni. 

Oznámení VR verze TES V: Skyrim ale nepřišlo na konferenci Bethesdy, nýbrž během tiskové show Sony. Otevřený svět s mamuty, draky a šípy v kolenech vyjde letos v listopadu exkluzivně na Playstation VR. Není ovšem vyloučené, že se hra později podívá i na ostatní VR zařízení.

Zatímco grafická stránka utrpí několik nutných obětí (ze všech hlavních VR je ta od Sony nejlevnější), po stránce hratelnosti pravděpodobně půjde o zajímavý a netradiční zážitek. Skyrim VR bude podporovat i Move ovladače. B

Bohužel se ale budou spoléhat na „teleportování“ na krátkou vzdálenost (podobně jako v Doomu pro VR) místo klasického chození herním světem. To zůstává na Dualshocku. Další detaily k chystanému výletu do Skyrimu si můžete pustit v rozhovoru z E3.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=q8Ggl421myE” /]


Nového traileru se dočkal i Skyrim pro Nintendo Switch, na který nedočkavě čekají především Nintendem nepolíbení hráči. Zde už máme černé na bílém, že hra naplno využije Joy-Conů s HD Rumblem a pohybovým senzorem. Malé barevné ovladače by měly postačit k plnohodnotnému boji a páčení zámků. Mrkněte na trailer níže a posuďte sami, jak moc vám sedne máchání mečem nebo natahování luku.

Když k tomu připočteme možnost hrát Skyrim i na cestách, přijde nám verze pro Switch hned lákavější než její odnož pro virtuální realitu. Velice se nám líbí i propojení s amiibo figurkami, které do hry přidají exkluzivní brnění, zbraně a další cenný loot. Prozatím vývojáři ukázali jen amiibo z nejnovější Zeldy, časem se ale zcela určitě dočkáme podpory dalších figurek.

The Elder Scrolls V: Skyrim pro Nintendo Switch vyjde letos na podzim, na přesné datum vydání se zatím čeká. U obou zmíněných her platí, že přijdou v kompletním balení, tedy i s DLC Dawnguard, Dragonborn a Hearthfire.

Všechny články z E3 2017 najdete zde!

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=_7980ZPK8Dg” /]

Speciální E3 soutěž o hry zdarma
Souhrn všech E3 článků

Steam klíč pro tento článek: WXRFH-9QMYN-T5C9T

Source :

Tisková konference Sony a Bethesdy

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X