Domů » Články » E3 2017: Systém tříd, droidi i obsah zdarma. Battlefront 2 se poučuje z chyb

E3 2017: Systém tříd, droidi i obsah zdarma. Battlefront 2 se poučuje z chyb

Jak napravit průsery rebootovaného Battlefrontu

Po menší ochutnávce v podobě uniklého gameplay videa jsme se dočkali i oficiálního hlavního chodu. Vývojáři z DICE v rámci EA Play představili hráčskému publiku Star Wars: Battlefront 2 a rozhodně nešetřili na materiálech ani nových (a pozitivních) informacích.

Po úvodním divadýlku se stormtroopery si hlavní slovo převzala herečka Janina Gavankar, která ztvárňuje postavu Iden Versio v singleplayerové kampani. Bohužel se jsme k ní nedozvěděli nic moc nového vyjma poznámky, že příběh vyplní mezeru mezi Epizodou VI a VII, o to více péče ovšem vývojáři věnovali multiplayerové části hry.

Zde se musíme přiznat, že nás EA potěšil. Vývojáři ukázali bitvu o Theed, hlavní město planety Naboo z Epizody I: Skrytá hrozba, a dle všeho se můžeme těšit na litou řežbu, která se v mnoha ohledech poučí z chyb původního Battlefrontu. A to nejen z pohledu hratelnosti.

Živá ukázka multiplayerového zápasu se 40 hráči postavila proti sobě droidy Separatistů a klony Republiky. Hlavním dějištěm se stala nádherné prosluněné město poblíž paláce královny Amidaly, k němuž měli droidi doprovodit svůj bojový transportér. Vesměs se tak úkol podobal payloadům z Overwatche.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=aoY587WyTLM” /]


Samotný zápas byl rozdělen na dvě fáze. Jakmile se droidi dostali k paláci, vojáci Republiky se museli stáhnout zpět do paláce, kde se odehrála druhá fáze. Tentokrát se lité řeže zúčastnil i Darth Maul se svým obouručním světelným mečem.

Oproti prvnímu Battlefrontu zmizely po mapách rozseté power-upy, hráči tak mohli od startu zápasu nasednout do dostupných vehiklů jako v Battlefieldech a rozsévat chaos v řadách nepřátel. Kromě dvounohého AT-RT se na bojišti několikrát mihl i obrněný tank droidů, na nebi zase kroužily žluté stíhačky letectva královny Amidaly. V plné verzi se dočkáme i vesmírných přestřelek v kokpitu TIE Fighteru a X-Wingu.

Vývojáři moc nehleděli na nesrovnalosti v rámci časové přímky Star Wars, což potvrdil moment, kdy se do bojů zapojila i Rey z aktuální filmové trilogie či když se ve výběru hrdinů objevil i Han Solo. Celé to jednoduše obhajovali tím, že chtějí nabídnout pestřejší zápasy, než kdyby výběr postav omezený na konkrétní mapy. Strany konfliktů ale zřejmě zůstanou fixní.

Autoři z DICE letmo ukázali i herní třídy, které v předchozí hře citelně chyběly. Každý hráč tak nyní dostane jasnou roli na bitevním poli, kterou lze lehce ohýbat úpravami na zbraních i vozidlech. Dojde i na raketomety, kulometné věžičky a sniperky čiperky. Na konci zápasu se světel reflektorů dočkají nejlepší hráči v rámci MVP statistik (obdoba Play of the game z Overwatche).

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=lQnPUAb7cOo” /]


Co se týče grafické stránky, my jsme byli naprosto spokojeni. Hra vypadala skvěle a dle všeho využívala možností Frostbitu na maximum. Konektivita a optimalizace prvního Battlefrontu se docela povedla, pokud tedy druhý díl půjde po jeho šlépějích, možná se po dlouhé době dočkáme devítkového starwarsového titulu.

Proud gameplay záběru přerušila videozpráva Johna Boyegy, který v nové filmové trilogii hraje za stormtroopera-dezertéra Finna. Pouze přišel s oznámením, že i on dostane ve hře své virtuální alter ego, stejně jako zářivě naleštěná kapitánka Phasma. Společně s touto dvojicí přijde i mapa z letošního filmu The Last Jedi.

A teď to nejpozitivnější – veškerý obsah, který hra dostane po vydání, bude zcela zdarma – od nových zbraní po mapy a herní módy. Proti razantní změně v obchodní politice EA nemůžeme říct nic proti a tuto opravku po výživném, ale drahém season passu k prvnímu dílu jen a jen vítáme.

Ještě před vydáním 17. listopadu plánuje EA multiplayerovou betaverzi pro všechny předplatitele služby EA Access a Origin Access. Pokud máte zájem si vyzkoušet Star Wars: Battlefront 2 s předstihem, ty necelé dvě stovky nějak oželíte.

Hra by měla být k vyzkoušení i na letošním GamesComu, tak si ji nenecháme ujít. Očekávání máme velká.

E3 rozcestník:

Speciální E3 soutěž o hry zdarma
Souhrn všech E3 článků

Steam klíč pro tento článek: 4L7AM-53RY0-HG69V

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X