E3: DayZ dostane singleplayerovou část, podporu modů a serverové nástroje

Pobyt v postapokalyptickém světě bude brzy zase o něco příjemnější.

Česká survival akce DayZ z hlavy Deana Halla nemá zrovna na růžích ustláno. Už více než rok a půl trčí v alfě a hráči se proti současnému stavu hry, který se zlepšuje hlemýždí rychlostí, bouří a odcházejí za konkurenčním H1Z1. A brzy možná dostanou důvod se k DayZ vrátit.

Na prvním ročníku PC Gaming Show se objevil Brian Hicks, vedoucí projektu, a s sebou po kapsách přinesl poměrně zajímavé novinky, které přijdou v nejbližších měsících. Předně DayZ dostane singleplayerovou část bez nutnosti být připojený k internetu – pokud vás tedy štvalo, že vás ostatní hráči nutí natahé sníst shnilé kiwi, budete moci konečně hrát jako vlk samotář.

Společně se singleplayerem oznámil i podporu modů přes Steam Workshop. Hráči dostanou editorské nástroje pro tvorbu snad čehokoliv, co je napadne- modely, scripty, nové nepřátele, vozidla, zbraně či celé světy.

S čímž souvisí poslední a neméně důležitá novinka – vývojáři z Bohemia Interactive uvolní i serverové nástroje, tudíž i samotní uživatelé budou moci si zahostovat vlastní postapokalyptickou seanci se svými modifikacemi a pravidly. Což je podle nás boží zpráva!

Kdy tyto vychytávky připlazí, o tom se Brian bohužel nezmínil. Tušíme, že singleplayer i zbylé vývojářské nástroje budou k dispozici do konce tohoto roku.

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz