fbpx

Life is Strange: Before the Storm

Sledovat
7

Fajnovka

E3 2017: Max se vrátí ve speciální epizodě Life is Strange. V dražší edici

O bonusech, zhrzených hráčích a vyměněných dabérkách

Prequelová série Life is Strange: Before the Storm zanechává na hráčích velká očekávání a vesměs jsme o ní psali v pozitivním duchu, přestože se vývoje ujalo nikterak renomované herní studio Deck Nine. Ovšem ne každý den je posvícení a na povrch přichází první kritické ohlasy.

Přitom původně šlo o veselou zprávu. Naše oblíbenkyně Max Caulfield z hlavní série Life is Strange by se měla dočkat vlastní bonusové epizody s názvem Farewell. Příběh se bude odehrávat ještě před událostmi z Before the Storm a jen lehce naťukne nadcházející děj, přestože jej přímo neovlivní.

Hratelné rozloučení s Max bude ovšem dostupné jen pro ty, co si koupí dražší Deluxe edici prequelu Before the Storm. Vývojáři ze studia Deck Nine své rozhodnutí obhajují tím, že jde o bonus pro opravdové fanoušky, který nijak neovlivní hlavní zápletku. Hráči ale tento „bonus pro fandy“ považují za prachsprosté DLC a volají po jeho uvolnění alespoň v rámci season passu, popř. po drobné slevě pro majitele původní hry.

Další věc, která otrávila některé fanoušky už během gameplay videa, byla změna dabérky Chloe. Místo Ashley Burch se ujme její role mladá herečka a zpěvačka Rhianna DeVries, která se k vývoji dostala přes veřejný konkurz. Důvodem je údajně probíhající stávka televizních, rozhlasových a videoherních herců, kteří se bojkotem několika vývojářů a vydavatelů jako Activision, Take-Two či EA snaží vydobýt lepší pracovní podmínky.

Burch se na twitteru vyjádřila s tím, že rovněž i ona stávkuje. Square Enix ale kupodivu není na černé listině unie amerických herců (SAG-AFTRA), tudíž se nabízí otázka, proč nedali přednost Ashley Burch, než aby najímali nové dabéry. Tak či onak původní hlas Chloe aspoň podílí na scénáři a konzultacích s vývojáři. Koneckonců se nové dabérka docela snaží a přinejmenším její barva hlasu jakž takž k Chloe sedí, byť jí chybí ráznost a kousavost.

První epizoda Life is Strange: Before the Storm vyjde už 31. srpna tohoto roku na PC, XONE i PS4.

Všechny články z E3 2017 najdete zde!

Speciální E3 soutěž o hry zdarma
Souhrn všech E3 článků

Steam klíč pro tento článek: G747C-H9DKY-IJIEJ

Zdroj:

Youtube

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz