Domů » Články » E3 Souhrn: Microsoft

E3 Souhrn: Microsoft

Souhrn všeho herního, co nabídla konference Microsoftu v jednom článku.

Konference Microsoftu nepřinesla žádné neočekávané překvapení, alespoň co se přímo herních oznámení týče a co bychom jako hráči primárně zaměření na PC notně postrádali. No dobrá, oznámení Gears 4 jakožto dalšího pokračování série Gears of War nadšený povyk vzbudilo a Halo 5: Guardians s Forzou 6 bychom si taky rádi zahráli i na Windowsech. Přesto bychom si od celé devadesátiminutové prezentace přáli trochu víc.

Gears (of War) 4 -zřejmě jediné oznámení nového titulu, jenž komunita hráčů zcela nepředpovídala už dopředu. Ukázka z hraní se odehrává celá v noci s epickou bouří na pozadí. Hlavní genderově vyrovnaná dvojice hrdinů prochází potemnělým zámečkem, postaveným k prezentaci toho nejlepšího, co krabička od Microsoftu dovede. Už na detaily lokální flóry ze začátku videa a postupné přeryvy měsíčního světla a tmy se zkrátka kouká dobře. Poeovskou atmosféru trochu překazí několik monster a slovo dostává tak dostává i ikonický řetězový bajonet.

Kromě čtvrtého dílu byl pro Xbox One a hlavně i na PC oznámen i HD remaster prvního dílu Gears of War Ultimate Edition, který vyjde 25. 8. Pokud se do nové verze původních Gears of War rozhodnete investovat, dostanete i pozvánku do bety nejnovějšího dílu (platí pouze pro Xbox One). Vydání čtvrtého dílu se zatím plánuje na konec roku 2016.

 

Rise of Tomb Raider – První díl rebootované série byl přijat s nadšením. Studio Crystal Dynamics se svého nového konceptu rozšířeného o RPG prvky nehodlá pustit a ukázky z druhého dílu tak jdou ve stejných stopách, navzdory slibům autorů, že se zaměří více na hádanky a puzzle, z nichž série původně vycházela. Zatím ale můžeme pouze hádat, plná hra vyjde 10. listopadu na Xbox One i Xbox 360 (!). Na další platformy by tak Lara měla dorazit nejdříve příští rok. Více zde!

Halo 5: Guardians – značka bez níž by Xbox nebyl Xboxem. Pátrání po Master Chiefovi, hrdinovi předchozích dílů, přes celou galaxii nám zní jako příslib kvalitní zápletky a kulisy kolosálních orbitálních bitev to jen umocňují. Čtveřice hrdinů přímo vybízí k pořádné kooperaci, avšak jak to nakonec s multiplayerem bude vypadat se dozvíme jistě až 27. 10. 2015, kdy má hra vyjít.

 

Forza Motorsport 6 – vlajková závodní série Forza patřila na konferenci Microsoftu mezi ty nejočekávanější. Slovy vývojářů: bude to největší, technicky nejzdařenější, s nejvydařenější AI a vůbec. Potěchou pro všechny náročné hráče, co si rádi vychutnají zážitek z jízdy naplno, je bezesporu zpráva, že nová Forza poběží při 60 snímcích ve FullHD. To vše už 15. září.

 

Dark Souls III – čekali to všichni, ale stejně to bylo fajn. Vývojáři z From Software ani nestihli vyvětrat viktoriánskou atmosféru z Bloodbornu a už se jim do studia vrací zatuchlina kobek jejich vlajkové série. Třetí díl RPG Dark Souls, jehož předešlí jmenovci spolu s dědečkem Demon’s Soul redefinovali pojem hardcore v dnešní éře, se sice nedočkal ukázky z hraní, ale za to epického traileru. Ostatně, všichni víme, co nás při hraní čeká. Více zde!

Fables Legends – během léta si majitelé PC a Xboxu One už budou moci zahrát finální verzi Fable Legends. Jestli patříte mezi fanoušky prvních dvou dílů (je tu i někdo, komu se líbil třetí?), mějte na paměti, že nový Fable bude free-to-play hra pro více hráčů s mikroTRANsakcemi a vším, co k tomu patří. Vývojáři se sice ohání, že to na hraní nebude mít žádný vliv a nic nám nezkazí originální „Fable” zážitek, ale my bychom stejně raději viděli další plnohodnotný díl.

 

ION – Dean Hall už sice nepatří do řad českých Bohemia Interactive, ale pořád je pro nás frajer. Poté, co svým DayZ spustil fenomén zombie her a vydatně přispěl k rozmachu survival žánru obecně, se rozhodl pustit do vesmírného MMO. Více zde.

ReCore – na hře pracují lidé podepsaní pod značkou Metroid Prime. Sérií, která má ve světě své jméno, byť u PC hráčů vyvolává její jméno jen rozpačité krčení rameny. V ReCore budeme mít to štěstí ujmout se hraní za jednu z posledních přeživších zástupkyň lidské rasy na tomto světě, který skomírá pod strojovládou robotických pánů. A jelikož ani nejhezčí pár kukadel na planetě neobměkčí chladné srdce robotovo, budeme se muset se zástupy roztodivných mechů vypořádat sami. Jádrem hry budou jádra. Trailer jasně naznačil, že robotičtí nepřátelé, ale i společníci hlavní hrdinky, budou pohánění energetickými jádry, jež může hrdinka v případě poškození jejich současné schránky použít pro aktivaci něčeho dalšího. Na konci traileru se pak ukáže pět takových společníků najednou. Inu, jsme zvědaví na gameplay.

 

Sea of Thieves – staré lidové přísloví říká: Vždy buďte sám sebou, ledaže můžete být pirátem. Pak buďte pirátem. Sea of Thives nám tohle umožní. Piráta se zhostíme z pohledu první osoby a jelikož půjde především o hru zaměřenou na multiplayer, zanedlouho okolo vás bude stát celá posádka z živých hráčů. Barvitá grafika se přímo hodí pro plavbu na azurovém moři nebo táborák s kostlivci a proklatým pokladem. Zkrátka starou známou klasiku, číhající v Karibiku na každém rohu. Největším lákadlem hry jsou bezesporu námořní bitvy. Jako jedinec svou bárku těžko ukočírujete sám, takže na jejím řízení musí spolupracovat více hráčů. Hry se dočkáme kromě Xbox One i na PC a to už v příštím létě.

 

Gigantic – je další do zástupu kreslených týmových her kombinující akci s nutností strategického uvažování. Popravdě už nám všechny začínají trochu splývat. Gigantic by měl oproti konkurenci přinést monstra zvané guardians. Každý tým pěti hráčů by měl mít svého a jak vidíme v traileru, guardiani mnohonásobně převyšují běžné hráče. Hry se dočkáme na PC i Xbox One příští rok, nicméně nedočkavci se můžou už v srpnu hlásit do otevřené bety.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X