Domů » Články » Herní novinky » Hodnota akcií EA se propadla o 3 miliardy dolarů. A dále zlobí hráče

Hodnota akcií EA se propadla o 3 miliardy dolarů. A dále zlobí hráče

Dostalo se i na absenci skinů v lootboxech
EA

Star Wars: Battlefront 2 se zajisté zapíše do učebnic herní historie. Bohužel pro EA to nebude úplně pozitivní záznam, ale ponese sebou hodně hořkou pachuť. Jen málokomu se totiž podaří v jednu chvíli rozzlobit Disney, půlku redditu a k tomu vyprovokovat vládní činitele k akci.

Konec celé kauzy je navíc stále v nedohlednu. Mikrotransakce ve hře stále obnoveny nebyly a vývojáři ani neoznámili, jakých konkrétních změn se druhý Battlefront dočká. Kvůli tomu znejistili také investoři a hodnota akcií tak skočila pořádnou šipku.

V průběhu listopadu ztratily akcie EA 8 %, což podle NBC znamená zhruba tři miliardy dolarů. Celkově to pro amerického vydavatele není velká rána, zatím zaznamenal nárůst 39 % oproti roku 2016. Stále se ale jedná o silnou zprávu od hráčů i investorů.


Stejně tak nezapadne ani komentář od CFO Blakea Jorgensena. Na konferenci v Arizoně se ohledně obsahu lootboxů vyjádřil hodně podivně: „Jedna věc, na kterou jsme kladli důraz, je neporušit kánon Star Wars. Je to úžasná značka, budovaná po spousty let, a pokud uděláte hromadu nesouvisejících kosmetických předmětů, můžete ji narušit, že?“ řekl předák EA.

„Darth Vader v bílém nejspíše nedává smysl na rozdíl od černé. Nemluvě o tom, že Darth Vadera rozhodně nechcete ani v růžovém. Nechci urážet růžovou, ale nemyslím si, že by to bylo podle kánonu dobře,“ pokračoval Jorgensen. Tímto výrokem ale vyvolal další vlnu hněvu ze strany hráčů.

V Battlefrontu 2 se totiž na bojišti může potkat Darth Maul a Kylo Ren, což s kánonem také moc nesouhlasí. Rozhodně by nebylo tak těžké na Vadera hodit skin Anakina Skywalkera (případně jeho verzi v posledních momentech jeho života), a to je jen jeden z mnoha příkladů, kterými hráči argumentují, proč by byl systém mikrotransakcí snesitelnější.

Čtěte také: TEST: Xbox One X je aktuálně nejvýkonnější konzolí. Teď už chybí jen ty hry

[arve url=”https://youtu.be/Kj_58p90CME” /]

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X