Domů » Články » Herní novinky » EA koupilo studio Respawn, tvůrce Titanfallu. Stálo 151 milionů dolarů

EA koupilo studio Respawn, tvůrce Titanfallu. Stálo 151 milionů dolarů

Další studio do sbírky

EA opět rozšířilo svůj seznam vlajkových studií. Poslední novinkou v portfoliu se stal kalifornský tým z Respawn Entertainment. Studio založili přeběhlíci z Infinity Ward, Vince Zampella a Jason West, kteří ihned začali pracovat na multiplayerové řežbě Titanfall.

Mezinárodní vydavatel akvizici oznámil ve čtvrtek na svých stránkách. Po dlouhé spolupráci na sérii Titanfall, která na PC vyšla exkluzivně na Originu, si obě strany plácly a Respawn se tak přidal mezi studia jako Bioware, Criterion nebo mladičké EA Motive.

„EA bylo během práce na Titanfallu a Titanfallu 2 skvělým partnerem a jsme šťastní, že můžeme spojit síly. Je to skvělý krok pro Respawn, EA a všechny hráče,“ řekl šéf studia Vince Zampella. Není se čemu divit, prodej vyšel na 151 milionů dolarů (3,3 miliardy korun), zaměstnanci si během příštích čtyř let navíc rozdělí dalších 164 milionů v akciích.

Respawn momentálně pracuje na novém Titanfallu, VR titulu a hře ze světa Star Wars. Snad se vývojářům povede dobře, neradi bychom je viděli v propadlišti dějin tým z Visceral Games. Střílečky totiž dělají skvělé, byť z našeho pohledu nedoceněné.

Čtěte také: BlizzCon 2017: „Warcraft 3 a Diablo 2 se dočkají remasteru, až budou základní hry hotové““

[arve url=”https://youtu.be/Q8mIJhqC8Hg” /]

Source :
X