Oldschoolové JRPG v moderním kabátku. Edge of Eternity zamíří ještě letos na Steam(2 minuty čtení)

První, co vás nejspíše napadne při pohledu na Edge of Eternity, je určitá podobnost s Final Fantasy XV. No, nebyli byste daleko od pravdy. Líbivé JRPG kupodivu ale pochází z dílen francouzského studia Midgar, kterému se podařilo posbírat na vývoj přes 160 tisíc dolarů. Na Gamescomu se nám autoři pochlubili, co všechno přijde do první veřejně hratelné verze.

Heryon je překrásný a klidný svět, kde se mixuje fantasy a sci-fi. Dlouhotrvající mír najednou přetrhnou vetřelci z vesmíru a magie a technologie se tak střetnou v neutichajícím konfliktu. Vše nakonec dramaticky vyústí v odpálení biologické zbraně zvané Corrosion – smrtelné choroby, která lidi postupně mění na divoká monstra.

To by bylo příběhové pozadí, pojďme ale k současnému ději. Daryon, osamělý voják a náš hlavní hrdina, jednoho dne dostane od své sestry dopis, v němž ho informuje o smrtelně nemocné matce. Proto se spolu s mladou čarodějkou Selen seberete vyhledat lék na tuto zákeřnou nemoc – a rovnou možná i zachránit svět.

Celá hratelnost sice zůstává u kořenů předešlých Final Fantasy titulů, ale se stylovým grafickým kabátkem. V bojích nenajdete žádné frenetické sekání ala Devil May Cry, ale klasické tahové bitvy s důrazem na sehrané schopnosti vaší party. Samozřejmostí je levelování, sbíraní lootu a vybavení, craftování, učení se množství nových schopností, receptů a tak dále. Zkrátka tu mluvíme o poctivém oldschoolovém JRPG.

Na to, že je Edge of Eternity kickstarterovým titulem, rozhodně mu po vícero stránkách nechybí ambice. Hudební stránku vede legendární Yasunori Mitsuda – skladatel a hudebník podepsaný pod tituly jako Chrono Trigger, Xenogears, Shadow Hearts nebo i nový Xenoblade Chronicles 2. A jak jsem zmínil výše, vůbec je hodně zajímavé, že na JRPG nepracují Japonci, nýbrž studio Midgar z Francie.

Edge of Eternity vychází 29. listopadu na PC na Steam v rámci předběžného přístupu a měl by nabídnout přibližně 10 až 20 hodin obsahu. Finální verze by ale měla vyjít také na platformy PS4 a Xbox One snad někdy příští rok, pokud se zadaří.

Source :

Vlastní

Zdenko Pikula
Veterán z Battleforce.cz, externista Skillzone.cz a tak trochu i vývojář.