Kombinace PUBG a Dark Souls? Egress nabídne „hardcore battle royale“

YOUR CHICKEN DINNER DIED

Vloni herní trh zasáhla mánie battle royale. Řada vývojářů se rozhodla, že si přihřeje svou polívčičku a také přispěje novými tituly do žánru. K nim patří i tvůrci z Fazan Games, kteří chtějí zkombinovat do své hry klíčové prvky z PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) a Dark Souls.

Ruští vývojáři tento týden oznámili Egress. Ten chce nabídnout RPG prvky a hardcore hratelnost, jakou nabízejí série Dark Souls, Demon’s Souls nebo Nioh, a implementovat je do battle royale žánru. Boje budou probíhat zblízka a jejich výsledek ovlivní především role postavy, získaná výbava a správně načasované úhybné manévry. Stejně jako u PUBG, i tady bude na výběr ze soloteam-up módů.

Hra je zasazena do alternativního vesmíru, v němž svět Egressu tvoří kombinace viktoriánského období, sci-fi a mýtu Cthulhu od H. P. Lovecrafta, to vše podtržené retro hudbou ve stylu Synthwave. Hlavním bojištěm je pak víceúrovňové město, ve kterém půjde prohledávat domy i kanalizace.

Debutní záběry naleznete ve videu níže. Egress vyjde na platformách PC, PS4XONE. Na oficiálních stránkách se již nyní můžete zaregistrovat do betatestování.

Čtěte také: Autoři PUBG jdou tvrdě po cheaterech. Jen v lednu zabanovali milion hráčů

Tom Mlejnek
Jím šmakulády, píšu o hrách a mám hustou kočku.