Domů » Články » Esportové derby ve FIFA 20 opanovala Sparta výsledkem 6:2

Esportové derby ve FIFA 20 opanovala Sparta výsledkem 6:2(2 minuty čtení)

Nedělní zápas mezi pražskými fotbalovými velikány ve hře FIFA 2020 byla nejen charitativní benefice, ale také událost, která dostala esport na obrazovky ČT. Pražské “S” k uspořádání této události vedlo přerušení ligy z důvodu opatření kvůli koronaviru. 

Nestandardní utkání mezi AC Sparta Praha a SK Slavia Praha bylo dimenzováno pro šestnáct hráčů v zastoupení fotbalistů A týmů, legend těchto klubů, esportovců a slavných fanoušků. Celkem se odehrálo osm utkání. První hru ukořistil pro Spartu hráč Adam Karabec. Druhý duel urval další bod pro Spartu esportovec Jan “Emerickson” Krupička v prodloužení. Náběh letenských v třetím utkání přerušila legenda Slávie Tomáš Jablonský. V následném utkání slavných fanoušků pokořil za Spartu hrající Jakub Štáfek Bena Cristovaa v dresu sešívaných. V půli celého utkání tak Sparta držela vedení 3:1.

Virtuální poločas poskytl prostor pro konsolidaci a v pátém utkání, které se odehrálo mezi bývalými hráči obou klubů, ukořistil vítězství mladý Alex Král, momentálně působící v dresu Spartak Moskva. V dalším zápasu, mezi slavnými fanoušky, nastoupil Jarda Kužel (respektive představitel této postavy z Okresního přeboru David Novotný), který rozložil slávistickou obranu Vojty Kotka, a to hned šestkrát. V této chvíli už měla Sparta remízu jistou. Do jisté výhry (5:2) dotáhl celek v dalším zápase esportovec Jan “The Johnny” Hradil.  

V posledním zápasu už “pouze” kosmeticky upravil výsledek Adam Hložek na 6:2.

Na utkání se celkem prodalo 6301 lístků, jejichž majitelé se rozdělili do virtuálních sektorů téměř na totožné půle, kdy o necelé dvě stovky převládli fanoušci Sparty. Výtěžek ze vstupného činil 1 291 808 korun, které poputují na charitativní konto na pomoc českým sestřičkám. Na záznam zápasu se můžete podívat přímo stránkách ČT.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Láďa Havrland
Written by
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X