Domů » Články » Herní novinky » Ethereum stojí za zdražením grafických karet. „Horníci“ je odkupují ve velkém

Ethereum stojí za zdražením grafických karet. „Horníci“ je odkupují ve velkém

Když expresní doručení není dost rychlé
Ethereum

Grafické karty už dlouho nejsou dobré jen ke hraní her nebo přehrávání videí. Před pár lety se totiž objevilo i nové využití díky digitální měně bitcoin – těžení jednotek kryptoměny. A právě kvůli tomu vzniká na trhu s hardwarem zajímavá situace.

Na vině je tentokrát Ethereum, dva roky stará decentralizovaná digitální měna. Její cena se momentálně točí okolo 200 dolarů za jednotku, jednotlivci i celé firmy do ní proto s radostí investují. Jako vždy nejde moc o stabilní platidlo – ještě před pár týdny se jeho hodnota držela kolem 400 dolarů.

K těžení se proto používá co nejvíce grafických karet najednou. Poptávka po hardwaru od AMD a Nvidie je proto vysoká. Hráči to bohužel pociťují na zvýšených cenách a nedostupnosti zboží. Zato těžící firmy se snaží karty získat co nejdříve, aby stihly využít vysokých cen, a ani expresní doručení jim už nestačí.

Hlavně v Evropě je tento problém dosti citelný. Horníci si totiž pronajímají celá letadla pro převoz hardwaru ze Spojených států. Již několikrát tak Boeing 747 přiletěl plný grafických karet místo regulérních pasažérů. Pro firmy těžící digitální měnu je to nejrychlejší způsob dopravy, za který si nebojí zaplatit.

Čas jsou peníze. Pokud na dodávku čekáte deset dnů, ztrácíte rovněž deset dnů, které jste mohli strávit těžbou,“ vysvětluje Marco Streng z těžařské společnosti Genesis Mining. „Jakákoliv jiná forma dopravy, například ta lodní, je jen ztrátou času i peněz.“

Denně je totiž možné vytěžit kolem 36 tisíc jednotek, což dělá slušných 7,2 milionů dolarů. Vzhledem k obrovskému a stále rostoucímu počtu „horníků“ jsou šance na velké výdělky silně omezené. Těžko říct, jak dlouho tento stav vydrží.

Čtěte také: PlayerUnknown’s Battlegrounds chystá turnaj i mikrotransakce. Hráči brojí

Ethereum

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X