Domů » Články » Herní novinky » Evropská komise vyšetřuje Valve. Nelíbí se jí regionální omezení

Evropská komise vyšetřuje Valve. Nelíbí se jí regionální omezení

Tentokrát žádné regulace na banány, ale jednání ve jménu lidu
RIP Gaben.

Evropské komise začala prověřovat 15 podniků zaměřující se na internetový obchod. Třetinu z nich přitom tvoří i herní společnosti jako Valve, Bandai Namco, ZeniMax a další. Obviněni jsou z narušování pohraničního obchodu skrze regionální omezení, především v souvislosti s aktivačními klíči. 

Evropská komisařka Margrethe Vestagerová včera oznámila, že Evropské komise zahájila tři samostatná vyšetřování 15 podniků. Vyšetřovány jsou kvůli svým prodejním postupům, které možná porušují antimonopolní pravidla Evropské unie. Šetření se týká především internetových obchodů, které prodávají spotřební elektroniku, videohry nebo nabízejí ubytování v hotelech.

Šetření se nakonec nevyhnou ani herní společnosti. Komise přezkoumá vzájemné dohody mezi společností Valve (provozovatel Steamu) a vydavateli Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Koch Media a ZeniMax. Obviněni jsou za regionální omezení u aktivačních klíčů – prý to opět porušuje hospodářská pravidla Evropské unie. Zákazníci by totiž měli mít jednotnou cenu napříč celou Evropskou unií. Vyhrazené klíče pro danou zemi také ohrožují konkurenceschopnost obchodů, a proto tomu chtějí co nejdříve zamezit.

V oblasti prodeje spotřební elektroniky jsou vyšetřovány společnosti Asus, Denon & Marantz, Philips a Pioneer a některá hotelová zařízení. Jestliže se u některý firem porušování antimonopolních pravidel Evropské unie prokáže, hrozí jim pokuta až výši deseti procent jejich ročních tržeb. Pokud zatočí s regionálními zámky, možná to bude ku prospěchu hráčské komunitě.

Čtěte také: Po CS: GO následuje Team Fortress 2. Valve chce zatočit s hazardem

RIP Gaben.

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X