Facebook aplikace pro iOS samovolně zapíná kameru, firma pracuje na nápravě(1 minuta čtení)

Vlastníte zařízení s iOS? Pokud ano, zpozorněte. Někteří uživatelé facebookové aplikace na iOS si totiž stěžovali na případy, kdy se při jejím používání samovolně zapnula kamera.

Na bug upozornil svým tweetem Joshua Maddux, který pořídil video ukazující celý problém. Během prohlížení své zdi přes aplikaci zjistil, že se na pozadí zapnula kamera. Nejdříve myslel, že ji omylem otevřel sám, ale po dalších pokusech mu bylo jasné, že tomu tak není. Mluvčí společnosti uvedl, že nebyly nalezeny žádné důkazy o tom, že by tímto způsobem došlo k nahrání videí nebo fotografií na sociální síť. Událost nicméně vyděsila spoustu lidí a otřásla jejich už tak podkopanou důvěrou v bezpečnost dat na Facebooku. 

Vypadá to, že chyba postihuje nejnovější verze iOS a v návaznosti na to, že bylo aplikaci povoleno používat kameru a fotoaparát v souvislosti s pořizováním Stories (Příběhů). Mělo by tudíž stačit dočasně omezit práva aplikace, než dojde k nápravě problému. Na zařízeních s Androidem se bug zatím neobjevil.

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X