Facebook spustí program pro streamery her. Chce tak konkurovat Twitchi

Zuckerbergovi se zalíbilo streamování her

Streamování her je v současnosti velký hit. Někteří streameři z této kratochvíle umí také pěkně těžit – jednak mohou pracovat přímo z domova, hezky si přivydělají a navíc si pěstují věrnou komunitu fanoušků. Youtube a Twitch jim za jejich snahu již pár let platí, něco podobného chce ovšem zkusit i Facebook.

Největší sociální síť po živém vysílání pokukuje již delší dobu. Prozatím ale možnosti streamování byly silně omezené. Největším problém byl v kvalitě vysílání, která byla nasazena na 720p při 30 FPS. Již brzy ale bude tato hranice prolomena.

Facebook totiž připravuje program Gaming Creator Pilot, v němž chce sdružit populární herní streamery. Ti nebudou moci vysílat jen na Facebooku – připravují se i odnože pro Instagram a Oculus. Členové programu navíc kvalitativně povýší své streamy na 1080p při 60 FPS.


Na oplátku Facebook nabízí výplaty podobně jako Youtube a Twitch, ačkoliv není zatím jisté, o jakých částkách se budeme bavit. Nespornou výhodou bude také přímé sdílení přenosu na několika různých kanálech zároveň, což se v případě fanstránek a herních skupin dá velmi dobře využít.

Celkově se jedná o poměrně logický krok. Ještě minulý měsíc Facebook oznámil partnerství s ESL One. Díky tomu se exkluzivně na Zuckerbergově sociální síti objeví přímé přenosy z turnajů her Dota 2 a CS: GO. Během e-sportového eventu by se také mělo vyzkoušet výše zmíněné sdílení streamu napříč stránkami a skupinami.

Pokud se chcete do programu přihlásit, můžete tak učinit přímo přes formulář na Facebooku. Program okamžitě spuštěn nebude, avšak oslovení streameři již mohou testovat vysílání. Bližších informací se prý dočkáme na PAX East v dubnu.

Čtěte také: Ochrana pokořena. Assassin’s Creed Origins po měsících podlehl pirátům

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.