SOUHRN: Dočkali jsme se. Bethesda odhalila Fallout 76 – co všechno (asi) nabídne?

Je na čase se vrátit do Pustiny

Třikrát hurá, milí pařani. Po několika dlouhých hodinách sledování téměř nehybného streamu na Twitchi (a jedné krátké zkoušce) na nás konečně vykoukl trailer na nový Fallout 76. A nebojte se – není to žádná mobilní bokovka, remaster ani battle royale mód. Článek budeme postupně aktualizovat o nové informace.

Žádné velké detaily pro tuto chvíli neočekávejte, ty dostanete až na letošní E3 za pár týdnů. Bethesda po dlouhém čekání vydala oficiální trailer, který za doprovodu houpavým tónů Take Me Home, Country Roads ukázal pár prvních záběrů ze hry. Pojďme si tedy shrnout, co z videa dokážeme vydedukovat – není toho úplně málo.

Jak napovídá atypické číslování nového Falloutu, tentokrát bude vaší protiatomovou alma mater bunkr s číslem 76. První zmínky o něm se objevily už ve Falloutu 3 (konkrétně v DLC Mothership Zeta) i Falloutu 4. Podle oficiální wiki jde o jeden ze 17 hlavních kontrolních vaultů, které se měly otevřít relativně brzo po konci nukleární války.

V případě Vaultu 76, které se chlubí kapacitou pro pět stovek lidí, se jeho dveře otevřou už 20 let po ničivém konfliktu, kdy je většina jiných bunkrů ještě neprodyšně zavřená a v hibernaci. Jen pro porovnání – Fallout 4 začíná až 210 let po válce. Někteří lidé si v traileru všimli malého odznaku na kombinéze, což by mohlo naznačit, že se možná dostaneme do kůže jednoho z Overseerů bunkru.


O tom, že půjde o „dřevní doby“ na časové ose Falloutu, naznačuje i raný design pipboye, který se v traileru na chvilku mihne. Na něm si také můžete všimnout data nastaveného na 27. říjen 2102. V jakém období se teda probudí náš geroj, zůstává nadále záhadou.

Dá se s rezervou očekávat, že svět stále bude v relativně rozbitém stavu, pakliže se dostaneme na povrch už 20 let po jaderné přestřelce. Teprve v tom období se začnou formovat různé frakce a snahy postavit lidstvo zpět na nohy. V traileru můžete zahlédnout i zmínku o Reclamation Day, čímž se zřejmě myslí den, kdy všichni vylezou z bunkrů a převezmou Spojené státy zpět do svých rukou. O této veselé události ale nikde není ani zmínka.

Velkým otazníkem je, ve které části Spojených států amerických se Fallout 76 bude odehrávat. V písničce Take Me Home, Country Roads se objevuje zmínka o Západní Virginii, což může být dobré vodítko. Virginii zmiňuje i portál bratrstva oceli v Citadele. Podle falloutí gamepedie se ale Vault 76 nachází poblíž Washingtonu D.C. Aby se v tom Vault Boy vyznal.


Podle herního publicisty a insidera Jasona Schreiera nový Fallout bude nejspíše obsahovat online prvky a nepůjde o ryzí singleplayerový zážitek, na jaký jsme byli doposud zvyklí. Co tím ale myslí, je předmětem dalších spekulací. Pochybujeme (nebo spíše nechceme věřit), že by šlo o čistě multiplayerový titul, Schreier nicméně tvrdí, že fandové singleplayeru budou nejspíše zklamaní. Ten chlapík má za sebou několik slušných leaků, tudíž asi ví, o čem mluví.

Dle některých diskutérů Bethesda využije zkušenosti s budováním základen z Falloutu 4 a pokusí se tento herní prvek procpat do nějakého multiplayerového módu ala Rust. Buildingu se s největší pravděpodobností nezbavíme už s ohledem na to, že tak brzy po válce nebude žádná dobře postavená základna ke škodě. Nás docela bavil, tak proč ne.

Víc toho pro tuto chvíli nevíme, budeme ještě chvilku sondovat diskuze a wikipedie. Oficiální odhalení se vším všudy proběhne až v rámci tiskové konference Bethesdy. Je dost možné, že hra vyjde už letos na podzim. V případě platforem jsme si jistí, že se Falloutu 76 dočkáme na PC, PS4 a XONE.

Čtěte také: SOUHRN: Battlefield 5 odhalen. Odhodí premium pass, přidá kooperaci, kampaň si ponechá

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz