Fandovská verze Star Wars Battlefront 3 míří na Steam – a zcela zdarma

Ruské studio Frontwires se s touto cenovkou chce vyhnout soudním sporům s gigantem Disney, kterému značka patří.

Loňský reboot série Star Wars: Battlefront od EA byl pro vývojáře i vlastníka práv Disney nepochybným úspěchem, mnoho fanoušků původních dílů ale nesouhlasilo se směrem, kterým se hra vydala. Tyto hráče by chtělo potěšit ruské studio Frontwire, jenž pracuje na fanouškovském pokračování původní série.

Galaxy in Turmoil je postaveno na zrušeném a prakticky skoro dokončeném Star Wars Battlefront 3 od studia Free Radical. Vývojáři se pochopitelně báli žaloby od Disney, nyní ale díky potvrzení od Valve, že jejich hru budou distribuovat na Steamu, získali ve svůj projekt důvěru.

Galaxy in Turmoil sice bude dostupné úplně zdarma, aby se obě studia vyhnula případné žalobě, úplnou ochranou před týmem právníků z Disney to ale neznamená. Podle slov vývojářů se Valve soudních problémů nebojí a už hře vytvořilo vlastní stránku na Steamu, která je zatím bohužel nedostupná.

Vzhledem k tomu, že třetí Battlefront byl v době svého zrušení před sedmi lety skoro hotov, a také soudě dva měsíce starého traileru, se vydání dočkáme nejspíše někdy v následujících týdnech.

Zdroj:

vg247.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.