Western se nekoná. První obrázek k Far Cry 5 naznačuje americký venkov

Což ale nezní vůbec špatně

Ačkoliv jsme se úplného odhalení Far Cry 5 měli dočkat až za pár dnů, Ubisoft se rozhodl trošku podráždit hráčské choutky. Vypustil totiž do světa oficiální artwork k novému dílu akční FPS, který vyvrátil veškeré spekulace o tom, že by se hra měla odehrávat na Divokém západě.

Špagetového westernu se tedy nedočkáme. O to víc nás ale obrázek k Far Cry 5 překvapil. Jak se zdá, hra se bude odehrávat na americkém venkově v Montaně, a na idylický klídek to rozhodně nevypadá. Postavy na obrázku naopak naznačují, že opět zažijeme slušné peklíčko.

Nejvíce nás zaujal chlapík sedící za stolem s americkou vlajkou a figurou spásného kazatele. S největší pravděpodobností půjde o úhlavního záporáka hry, a jak známe autory série Far Cry, můžeme se těšit na další vyšinutou postavu ala Vaas či Pagan Min.

Kolem něj posedává několik lidí, včetně ozbrojených rednecků a slečny s vlkem po boku. Před stolem pak klečí osoba se svázanýma rukama a nápisem „hříšník“ na zádech. Když k tomu všemu připočteme celkový motiv artworku, který připomíná poslední večeři Ježíše Krista, zřejmě se bude děj tohoto Far Cry točit okolo náboženského fanatismu. Ale to je jen náš tip.

Obrázek toho ukazuje více. Kromě několika zbraní v bedýnkách (včetně luku) si můžete všimnout na pozadí hořící stodoly a letadel pod logem, které možná budete moci osedlat. V pozadí se pak nachází jen lesy, louky a zasněžené hory, které jsou příslibem rozmanitého otevřeného světa.

Western by nám možná zachutnal o něco více, na druhou stranu jsme o to více zvědaví, co přinese Far Cry 5. Už tento pátek by měli vývojáři odhalit i oficiální trailer ke hře.

Čtěte také: Far Cry 5 se dočkal krátkých teaserů. Kompletní trailer přijde v pátek

Zdroj:

PC Gamer

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz