Historie se opakuje. I Far Cry 5 má tajný konec příběhu

SPOILERY!

Ubisoft se různých vtípků ve svých hrách ani zdaleka neštítí. Ve Watch_Dogs 2 si například francouzský vydavatel střílel sám ze sebe, ve Far Cry 3: Blood Dragon si zase dělal srandu z 80. let. A ve Far Cry 5 se vrací tajný konec příběhu. Pokud si nechcete pokazit zážitek ze hraní, raději další řádky nečtěte.

Urychlené zakončení celé hry vypadá dost podobně jako ve čtvrtém díle. V tom hlavní záporák Pagan Min požádá hráče, aby počkal, než si vyřídí telefonát. Běžně se jedná o možnost k útěku, když ale hlavní hrdina doopravdy počkal, Pagan se vrátil a po cutscéně se objevily titulky.

I ve Far Cry 5 se dá na konec příběhu dojít krátce po spuštění hry. Místo čekání na záporáka a jeho krabího ragú se tentokrát jedná o napjatější situaci. Na startu kampaně se vydáváte jako pomocník šerifa zatknout vůdce kultu Josepha Seeda.

Když se Seeda hlavní hrdina pokusí zatknout, vyvolá tím agresivní reakci kultu a příběh pokračuje dál. Pokud ale vytrpí trapné ticho a Seeda nezatkne, sebere svých pět švestek a se šerifem z kostela odkráčí. Následují už jen titulky a s tím i konec hry.

Čtěte také: Další český zářez. Chuchel od Amanita Design získal v USA cenu za nejlepší vizuál

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.