GC17: Orejte i na cestách. Farming Simulator míří na Nintendo Switch

Můůůůůůůů

Simulátory se na Steamu přemnožily teprve v posledních letech, najde se ale pár titulů, které tento trend předběhly. Nejznámějším příkladem je Farming Simulator, jehož první díl na discích hráčů přistál už v roce 2008. Po něm následovaly další díly – a jak odhalil letošní Gamescom, ten nejnovější se objeví i na Nintendu Switch.

Pochopitelně se traktory rozvezly z PC i na konzole a postupně nabíraly na popularitě. Z původní hrstky nevýrazných traktorů a jediného pole plné pšenice se časem vyklubala více než stovka vozidel, překvapivě komplexní dřevorubectví nebo chov zvířat. A stejně tak vzrostl i počet platforem.

Farming Simulator totiž míří na Nintendo Switch v plné palbě. Stane se tak poprvé v historii série, verze pro 3DS byla oproti PC značně omezená. Tentokrát vývojáři ani trochu nešetřili a japonská hybridní konzole by se měla dočkat totožného obsahu jako na PC bez jakýchkoliv omezení.

Farming Simulator


Na cestách tak bude možné hrát se všemi licencovanými vozidly včetně Zetorů, kácet celé lesy nebo mírumilovně chovat dobytek. Bohužel si na DLC obsah ještě chvíli počkáme, vývojáři se zatím snaží pracovat na základní hře a dodatky by tak měly přijet se zpožděním.

Už na Gamescomu ale bylo jasné, že farmaření na Switchi bude poměrně bezproblémové. Vývojáři mají dost sebevědomí, hra tudíž byla volně k dispozici po celou dobu prezentace. Joy-cony sice pohodlí klávesnice nenahradí, přesto by ovládání fanouškům série vadit nemělo. Vše funguje, jak má – vývojáři dokonce nezapomněli využít touchscreen. Tato novinka potěší hlavně při procházení různých menu, v obchodě například byla k nezaplacení.

Ani slabší hardware nijak nevadil, vývojáři si s optimalizací řádně vyhráli. Během ukázky, kdy jsem přepínal mezi traktory, vyskočil na chvíli ven a rozběhl se po louce plné obilí, se neobjevil jediný zásek. Vše jsem rozhodně vyzkoušet nezvládl, avšak už teď to s Farming Simulatorem na Switchi vypadá více než dobře.

Přesné datum vydání zatím stanoveno nebylo, avšak vývojáři slibují dokončení do konce letošního roku. Mrkněte zatím na galerii níže.

Čtěte také: GC17: Čeští streameři se vrhli do turnaje PUBG. Skončili těsně pod bednou

This slideshow requires JavaScript.

Zdroj:

Vlastní

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.