fbpx
Domů » FIFA 20: Volta v ulicích a lepší 1v1 na stadionech

FIFA 20: Volta v ulicích a lepší 1v1 na stadionech

Po osmi letech k nám přichází další street fotbal z dílny EA. Volta nabídne zážitek z pouličního fotbalu a bude integrována přímo ve FIFA 20. V letošním vydání hry se vývojáři celkově zaměřili na situace jeden na jednoho.

Asi nejočekávanější sportovní hra letošního roku se dočká překvapivého rozšíření. Verze pro rok 2020 nám kromě tradiční kopané přinese osobitý herní režim Volta, který je věnován pouličnímu fotbalu. Volta má za úkol vzít hráče zpět do ulic, kde se začala formovat podoba dnešního fotbalu. Volta kromě příběhové linky, která má nahradit The Journey z předchozích dílů, navíc obsahuje několik dalších možností režimu výkop: 3v3, 4v4, 5v5 a futsal, přičemž verze se šesti a osmi hráči na hřišti jdou hrát i bez přítomnosti brankářů a nesou přídomek Rush.

Volta není však jedinou novinkou. Vývojáři se celkově zaměřili na herní zážitek a společně s vývojem street fotbalu zapracovali na zcela nové fyzice balonu, která má jeho aktuálnímu majiteli poskytnout více času a prostoru k manipulaci. To je součástí nové koncepce, kdy vývojáři chtějí vytvořit více situací jeden na jednoho, a to jak při kličkách, tak při střelbě na bránu. Celý vývoj je konzultován s početnou komunitou, kdy se podle Sama Rivery – vedoucího gameplay produkce – testování účastní přes 3 000 hráčů z profesionální i amatérské sféry. Průběh testování lze sledovat v rámci oficiálních pitch notes. Na záznamu z E3 hru představují nejen zástupci EA, ale také legenda britského fotbalu Rio Ferdinand.

Source :

Engadget