Domů » Články » Navštívili jsme: Filmová filharmonie – Koncert herní hudby GAMES 2

Navštívili jsme: Filmová filharmonie – Koncert herní hudby GAMES 2

V neděli 27. ledna 2018 od 19:30 proběhl ve Dvořákově síni pražského Rudolfina již druhý ročník koncertu herní hudby pod vedením šéfdirigenta Chuhei Iwasakiho, za doprovodu Pěveckého sboru Filmové filharmonie v čele se sbormistryní Lenkou Dandovou.

Bylo téměř vyprodáno a VIP sekce se hemžila lidmi z herního průmyslu. Měli jsme to potěšení sedět ve stejné řadě s lidmi z Bohemia Interactive Studio, Warhorse či těmi, kteří přivedli na svět takový skvost, jakým je hra Mafia. Večerem provázel moderátor Mikoláš Tuček, který svým ostrovtipem značně přispěl k uvolněné atmosféře.

Hudební představení, jehož součástí byla jedna přestávka, trvalo 2 hodiny. Zazněly kousky z her jako např. Battlefield, Fallout 4, Mafia, World of Warcraft, Arma 3, God of War 3, Diablo 2, The Witcher 3: Wild Hunt, The Elder Scrolls, Kingdome Come: Deliverece, League of Legends a další.

Nakonec šéfdirigent oznámil přídavek, a sice velice povedený počin od Varhana Orchestroviče Bauera ze hry Ylands (Bohemia Interactive Studio).

Orchestr je rozhodně naplněn lidmi, kteří umí hrát na hudební nástroje. Musím ale bohužel říci, vzhledem k mé až notorické znalosti některých skladeb, že určité momenty mi tak úplně neseděly. Hlavně bubny a činely byly v některých pasážích méně výrazné, než by se slušelo a naopak v některých pasážích až moc hlučné. K mé velké lítosti musím konstatovat, že skladba “The Witcher 3: Wild Hunt – Geralt of Rivia”, na kterou jsem se těšila rozhodně nejvíc, neměla ani z poloviny ten drive a sex-appeal, jaký má mít. Bylo to takové “utahané”, některé zvuky byly vyloženě navíc a jiné naopak chyběly. Pěvecký sbor ovšem odvedl brilantní výkon. Jako celek to byl ale hezký zážitek, a určitě nepromarněný čas.

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X