IT Chapter Two(3 minuty čtení)

Máte rádi horory? Bojíte se rádi? Tak přesně pro vás je tu pokračování úspěšného hororu IT, z dílny Warner Bros. Pictures. Už sám trailer, který má na oficiálním YouTube kanále do této chvíle 35 milionů shlédnutí, slibuje parádní podívanou, která nás nenechá vydechnout.

Navíc je v něm i poučení pro nás všechny, pokud nám na pohled milá stařenka, která se chová lehce nezvykle, nabídne u sebe doma, kde vesele poletují roje much, čaj a sušenky, měli bychom utíkat. A to rychle.

Příběh se bude odehrávat na stejném místě jako v první části, tedy v městečku Derry, jen děj se posune časově dopředu. Hlavní hrdinové jsou o 27 let starší a opět je čeká boj s bytostí, kterou už jednou porazili. Pokud jste četli knihu, už víte, jak to dopadne a pokud knihám zrovna neholdujete, zjistíte to nejdříve 5. září 2019, kdy tento snímek vstupuje do našich kin. Příběh dospělých hrdinů se bude prolínat s těmi dětskými. To by nás všechny mělo lépe vtáhnout do děje a měli bychom lépe pochopit rozhodování jednotlivých postav. Do popředí se dostane i postava, která se bude oproti knižní předloze lišit a která v první části neměla tak velký prostor. Nebude to nikdo jiný, než Mike.

První část IT z roku 2017 i druhá IT Chapter two jsou zfilmované podle knižní předlohy velikána Stephena Kinga. To je ale myslím nám všem dobře známo. Režie se opět ujal Andy Muschietti, který má na svém kontě filmy jako Mama (2013), Klub smolařů nebo Pennywise žije! (obojí 2017). Scénář si vzal na starost Gary Daubermanm, který je podepsán pod horory jako jsou In the Spider´s Web (2007), Blood Monkey (2007), Annabelle (2014), Annabelle: Creation (2018), The Nun (2018) a další. Hudby se chopil anglický skladatel, dirigent a klavírista Benjamin Wallfish, který se podílel na filmech jako A Cure for Wellness (2017), Hidden Figures (2016), Light Out (2016) anebo Shazam! (2019).

Natáčení druhé kapitoly začalo 19. června 2018 v Kanadě a záběry z filmu byly představeny na CinemaCon 2. dubna 2019.

Roli klauna (Pennywise) ztvárnil Bill Skarsgård, který se osvědčil již v předešlém díle. Mimochodem, věděli jste, že zvažoval, že se do této role již nevrátí z obavy o své duševní zdraví? Při natáčení první části totiž trpěl nočními můrami. Ne, že bych se mu divila, kdykoli si ho vybavím v roli Pennywise, musím se doslova přemlouvat, abych večer zhasla lampičku.
Ve filmu se dále objeví James McAvoy (Bill Denbrough), Jessica Chastain (Beverly Marsh), Bill Hader (Rochie Tozier), Isaiah Musfata (Mike Hanion), Jay Ryan (Ben Hanscom) nebo James Ransome (Eddie Kaspbrak).

Tak co? Zajdete na to do kina nebo se raději budete bát doma na gauči? Ať tak či tak, myslím, že nudit se rozhodně nebudete.

Nika Binarová
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk. Když mě chytne múza jsem pisálek, který nikdy nedokončí žádnou svou povídku.