fbpx

Crack pro Final Fantasy XV vyšel už před vydáním hry samotné. Na vině je Origin

Ups

Denuvo je už ze samotné definice výzvou všem crackerům. Údajně neprolomitelná ochrana dříve držela hry daleko od rukou pirátů celé měsíce. V posledních týdnech ale skvělá pověst pomaličku upadá. A Final Fantasy XV jí ani zdaleka nepomůže, byť tentokrát šlo o nepozornost vývojářů či vydavatele.

Denuvo (v kombinaci s VMProtect) donedávna podrželo i povedené Assassin’s Creed, které zůstalo nepokořeno po měsíce. Zato očekávané RPG od Square Enix na PC nevydrželo ani den, ačkoliv za to nemůže přímo nedokonalost rakouské ochrany. Crack se totiž objevil ještě před oficiálním vydáním, které spadá na dnešek.

Již o víkendu se na redditu objevily zprávy, že Final Fantasy XV bylo „zlomeno“. Na vině je tentokrát Origin a jeho demo. Distribuční klient od EA sice nechal hráče hru stáhnout dopředu, zapomněl ale soubory zašifrovat. Ke cracku tak moc nezbývalo. Vynalézaví crackeři tak vzali EXE soubor z dema, který nebyl Denuvem ochráněn, a nasadili jej do plné hry.

EA již chybu opravilo, přesto po internetu hned začala kolovat pirátská verze. Ve skutečnosti tak jde spíše o nepozornost vývojářů, rozhodně to ale protipirátské ochraně nepomůže, jelikož zpětně už nic nechrání.

Čtěte také: StarCraft slaví 20 let od svého vydání. Blizzard rozdává odměny do všech svých her

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.