Domů » Články » Finále jedenácté sezóny R6S EU Pro League – 14. kolo

Finále jedenácté sezóny R6S EU Pro League – 14. kolo

Poslední kolo evropské části Rainbow Six Siege Pro League ve včerejších pozdních hodinách uzavřelo tabulku výsledků. Finálním večerem prováděli komentátoři Ghassan Finge AKA Milosh a David Becker AKA mzo

Ačkoliv absolutního vítěze evropského klastru známe již od středy z třináctého kola, poslední čtrnácté kolo nabídlo zajímavá utkání a hlavně napínavý souboj o druhé místo. Hned v prvním kole mohli o druhé příčce rozhodnout NaVi získáním alespoň remízy. Na mapě Club House o své dominanci museli přesvědčit Chaos Esports, kteří se něchtěli dát zadarmo. Naopak se vší ctí zahájili raketový start a nakonec se jim podařilo udolat NaVi výsledkem 7:5. Tento zápas otevřel dveře Teamu Empire, který na druhou pozici mohl dosáhnout výhrou nad vítězi skupiny, týmem Rogue. Rogue hned na začátek postavili bytelnou obranu na mapě Consulate, kterou Empire pronikl až ve třetím kole. Zlom pak nastal po výměně stran, kdy Empire ukázali, že v roli obránců se přeci jenom cítí o trochu lépe, než Rogue. To dovolilo týmu Empire uzavřít výsledek 7:5.

Třetí zápas se odehrál mezi celky, kde oba mohli ještě dosáhnout na druhou příčku. G2 s forZe se utkali na Kafe Dostoyevsky, kde v první půli probíhala opět relativně vyrovnaná hra. G2 ovšem v druhé půli zvládli lépe ofensivu a forZe nakonec udolali 7:4. G2 s dvaceti dvěma body a celkově lepšími statistikami o fous předběhli NaVi i Empire, ukořistili druhou pozici a Empire posunuli na třetí místo. Poslední duel této sezóny proběhl mezi Vitality a BDS. Mapu Club House se nejdříve snažili zabrat Vitality, kteří za útočníky získali hned pět výher. Cílovou rovinku jim BDS překřížilo už pouze v jednom kole a Vitality tak zápas ukončilo v poměru 7:2 

Rogue na prvním místě s 28 body získávají největší část prize poolu, a to 50 000 USD. Zajímavostí je druhé místo G2 s 22 body, které mají také NaVi a Team Empire a rozhodli až podrobnější statistiky z ostatních zápasů. Pokud vezmeme, že v posledním kole tuto hranici atakovalo ještě forZe a v kole předtím měli naději i Vitality a Chaos, můžeme si povšimnout vyrovnanosti EU skupiny, kdy došlo ke krájení chleba až v samotném závěru.

Siegi zdar!

Source :
Láďa Havrland
Written by
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X