Domů » Články » REPORT: For Games 2017 byl dosud nejsilnějším ročníkem. Na hrách nešetřil

REPORT: For Games 2017 byl dosud nejsilnějším ročníkem. Na hrách nešetřil

Letňany v obležení hráčů

For Games navštěvujeme už pátým rokem v řadě a baví nás, jak se herní „koutek“ na pražských Letňanech neustále rozrůstá. Letošní ročník největšího gamerského veletrhu u nás ale v mnoha ohledech mile překvapil – našinci si mohli vůbec poprvé zahrát hned několik velkých titulů, spatří světlo světa třeba až za půl roku. A to se u nás děje opravdu málokdy.

Herních happeningů se na podzim děje spoustu, jen málokterý ale dokáže nalákat takovou masu pařanů, aniž by k tomu musel povolat youtubery. I letos se For Games konal za doprovodu For Babies a For Toys, tudíž řada hráčů nechala své rodiče někde mezi kočárky pro paterčata a RC modely tančíků a vydala se do zadních hal, kde je čekaly stojany s herními konzolemi i nadupanými notebooky.

Tento rok byl rozhodně ve znamení příjemných překvápek. Tuzemským herním vydavatelům podařilo splašit hned několik dosud nevydaných her. Zní to jako drobnost, ale v našem rybníčku se jen málokdy dostane do rukou veřejnosti hra, která vyjde třeba až za půl roku (pokud zrovna nejde o český titul).


Český distributor Conquest si na For Games 2017 přinesl hned několik takových her. V jejich stánku si hráči mohli vyzkoušet třeba Super Mario Odyssey, který se v pátek dočká svého vydání (a dnes i speciálního eventu na Game Onu). Hra získala v prestižním britském časopise Edge rovných 100/100, což bylo samo o sobě dostatečným tahákem. Kdybychom nebyli dobráci od srdce a nepustili k Nintendu Switch smutně se koukající holčinu, asi bychom Maria hráli do zavíračky.

Místo toho jsme zamířili k jinému Switchi, kde se vyhříval TES V: Skyrim. I zde se kolem nás po chvilce vytvořil hlouček zvídavých hráčů, kteří pozorovali, jak neohrabaně porcujeme pavouky a draugry v prvním dungeonu (a do toho poslouchali náš improvizovaný výklad). Kouzlo Skyrimu zkrátka nezestárlo ani šest let po vydání a Nintendo Switch do hry vneslo svěží vítr, přestože dílo od Bethesdy obsahově nenabízí nic nového.

Stánek Nintenda toho samozřejmě nabídl mnohem více. Návštěvníci si mohli vyzkoušet i povedený Splatoon 2, nejnovější Zeldu či šílené králíky v Mario + Rabbids. Při brouzdání mezi konzolemi jsme zahlédli i plátno s Pokémon UltraSun a UltraMoon, k našemu zklamání jsme ale v Nintendu 3DS našli jen starší generaci, která vyšla už vloni.


Pozadu nezůstal ani Ubisoft, který měl v koutku společnosti Playman trojici svých zástupců. South Park: The Fractured But Whole vyšel už před více než týdnem, největší haló tak udělala PC verze Assassin’s Creed Origins a Far Cry 5. Zatímco první zmíněná hra vleze do obchodů již v pátek, Far Cry 5 musí na svůj den počkat až do konce února.

Přestože v obou případech šlo o dema z letošní E3 a Gamescomu, tedy verze, které obsahovaly spoustu již neaktuálních nedodělků, byl o ně obrovský zájem. „Vůbec mě nenapadlo, že bych si tu mohl zahrát nový Far Cry nebo Assassin’s Creed. Kdybych se o tom nedozvěděl, asi bych ani nepřišel. Na obě hry se těším, hrál jsem skoro všechny díly,“ podělil se o své dojmy Jirka, který u nás vyhrál lístek na veletrh.

Ve spolupráci s polským Techlandem si mohli návštěvníci zahrát i rané demo farmářského simulátoru Pure Farming 2018, o kterém jsme pochvalně psali už na GamescomuZájemci se také mohli vyfotit s českým Zetorem, kterého Playman zaparkoval přímo ve stánku. V neposlední řadě se na dvou noteboocích vyhřívala závodní F1 2017.


K našemu překvapení se na veletrhu objevil i Kingdom Come: Deliverance, a to jak na PC, tak PS4. Nechyběli ani rytíři ve zbroji, kteří v jednu chvíli zdrhli k Just Dance a postarali se o vtipnou show. U stánku Asusu byl k dispozici nově vydaný Middle-earth: Shadow of War na nadupaných ROG noteboocích, odvážnější hráči mohli vyzvat progamery k duelu ve hrách jako Overwatch či CS: GO.

A co dál? Bylo toho hodně. Mohli jsme se rozepsat i o tom, jak Re-Play Fan Day na pěknou chvíli zablokoval celý vchod do haly. Nebo jak jsme se prohrabávali merchem u Gamlery tak dlouho, až nám nacpali do rukou letáčky ke své otvíračce. Případně jak jsme museli značně unavené obsluze vysvětlovat dobrých deset minut, že jsme si objednali dvě kofoly, nikoliv troje burgery a pivo.

To vše vede ale vede k jedinému závěru – For Games 2017 zkrátka nešetřil na hrách, atrakcích ani zážitcích, hráči z toho mohli jen a jen těžit. My můžeme doufat, že letošní herní veletrh bude zářným příkladem pro nadcházející ročníky.

Čtěte také: REPORT – Jak vypadal Game On ve znamení Total War: Warhammer 2?

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X