Domů » Články » Herní novinky » Nevěřte pozvánkám do androidové bety Fortnite, varuje Epic Games. Jde o podvod

Nevěřte pozvánkám do androidové bety Fortnite, varuje Epic Games. Jde o podvod

Vyvarujte se lákavých e-mailů!

Fortnite od Epic Games je pravděpodobně nejskloňovanější hrou současnosti. Masivní popularity se dočkal také proto, že na rozdíl od svého vzoru PUBG pro běh nevyžaduje kdovíjak výkonný stroj a je navíc zdarma. Mobilní verze byla tudíž jen otázkou času – kromě již existující iPhone verze je v přípravě i varianta pro Android, která má vyjít v létě. Toho ale využili podvodníci a lákají na falešnou betu hry.

Konkurenční PlayerUnknown’s Battlegrounds už v obchodě Google Play najdete. Příchod battleroyalového Fortnite na sebe rovněž nenechá dlouho čekat, a jak potvrdili vývojáři z Epic Games, dočkáme se ho nejspíše v létě. Podle některých spekulací by se měla objevit i betaverze, která dovolí zájemcům si na omezenou dobu vyzkoušet připravovaný titul. Možnost je to velmi oblíbená, což si uvědomili i podvodníci.

Podle serveru GameRevolution několika YouTuberům i hráčům přišel e-mail, jenž je informoval, že byli vybráni do uzavřené bety Fortnite pro Android. Pozvánka vypadala na první pohled důvěryhodně a obsahovala všechny důležité informace. Při bližším zkoumání lze však objevit několik pravopisných chyb, odchozí adresa mailu navíc ani nevypadala dvakrát košer.

Novinka o betě se donesla PR manažerovi Epic Games Nicku Chesterovi. Ten zvěsti okamžitě a poměrně nevybíravě vyvrátil a řekl, že „jde o očividný phishingový podvod“. Na Twitteru poprosil server Truster Reviews, aby se vždy obrátil na studio dřív, než začnou šířit dezinformace.

„Důvod, proč po tomhle takhle tvrdě jdu, je ten, že lidé na tento podvod skáčou a vystavují tak své osobní údaje nebezpečí,“ dodal později ve stejném vláknu. Identické podvodné pozvánky ale chodí některým hráčům nadále, jak hlásí uživatelé na redditu.

Takže to shrňme. Fortnite pro zařízení s Androidem vyjde až v průběhu léta, jak potvrzují vývojáři na svém oficiálním blogu, není však jisté, zda přijde nějaká testovací seance. Na případné podobné pozvánky si proto dávejte pozor. Až opravdu beta bude, budeme vás o tom informovat.

Čtěte také: Nevoní vám Black Ops 4? Na příští rok se asi chystá Call of Duty: Modern Warfare 4

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=2gUtfBmw86Y” /]

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X