Domů » Články » Herní novinky » Plnohodnotný Fortnite Battle Royale vyjde na telefonech. Nabídne hraní napříč platformy

Plnohodnotný Fortnite Battle Royale vyjde na telefonech. Nabídne hraní napříč platformy

Tak a teď ještě Skyrim na telefony

Zatímco PUBG vytváří na telefony speciální „ořezané“ verze, které jsou navíc určeny jen pro čínský trh, Fornite svůj battle royale mód do chytrých zařízení rovnou přesune. Ten půjde hrát crossplatformově, tedy souběžně s hráči z jiných herní mašin.

Fortnite se komiksově laděná grafika očividně vyplatila. Ta totiž není tak náročná jako u „realisticky“ zpracovaného konkurenta, a proto ji zvládnou rozjet i výkonnější chytrá zařízení. Na vybraných mobilech a tabletech si tak budeme moct zahrát plnohodnotný Fortnite Battle Royale, které nabídne identický zážitek jako na konzolích nebo PC – stejný obsah, stejný počet hráčů a stejné aktualizace.

Že půjde o totožnou hru, potvrzuje také crossplatformové hraní. Uživatelé PlayStation 4, PC, Mac, iOS a Android budou moc hrát na stejných serverech. To znamená, že s majiteli z výše vypsaných zařízení můžete skládat skupiny a společně stavět schody do nebe, bacit protivníky a vůbec přežívat.

Exkluzivního testování se dočkají nejprve majitelé iOS. Pro ně bude na oficiálních stránkách spuštěna registrace již 12. března. Vybraní pak obdrží e-mail s linkem pro stažení hry z AppStore. Uživatelé Androidu si musí ještě pár měsíců počkat.

Epic Games v tomto kroku vidí budoucnost. Hráči by si měli užít kvalitní hry z konzolí i na cestách. Podobnou cestou se vydávají především hry z Východu, kde se crossplatformové hraní těší velké oblibě. Stačí si za pár stovek koupit bluetooth gamepad a rovnocenné hraní může začít.

Čtěte také: H1Z1 přešlo na free-to-play model. Veteráni dostanou speciální odměny

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=URc-c8Rio7M” /]

Source :

Líbí se vám novinka?

1 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X