Domů » Články » Herní novinky » HRA ZDARMA: Otestujte battle royale ve Fortnite. „Kopírka PUBG“ je nyní volně ke stažení

HRA ZDARMA: Otestujte battle royale ve Fortnite. „Kopírka PUBG“ je nyní volně ke stažení

I přes námitky studia Bluehole šel přišel na smetiště nový kohout

Stovka hráčů, jeden obrovský ostrov a jen hrstka přeživších. Battle royale mód pro týmovou akci Fortnite se dočkal svého vydání i přes štěkot autorů masivně populárního PlayerUnknown’s Battlegrounds. Na rozdíl od počinu ze stáje Bluehole je ovšem režim ve Fortnite zcela zdarma pro všechny hráče.

Společně s aktualizací 1.6.3 pro Fortnite přišel očekávaný battle royale mód. Ten proti sobě postaví až sto hráčů a nechá je na ostrovní aréně bojovat o holý virtuální život. Na rozdíl od konkurence v podobě PUBG zde ovšem můžete stavět obranné budovy (jako tomu je v early accessu Fortnite), což je alespoň nějaký příslib trošku odlišné hratelnosti. A taky je zdarma pro všechny.

Režim pro sólisty doprovodily i zápasy pro dvojice a čtveřice – hrát tak můžete jak s náhodnými parťáky, tak se svými kamarády. Kromě několika drobných záplat přinesl patch i novou sniperku, samopal a elektrické dělo, které svou účinnost kompenzuje malým zásobníkem a vzácnou municí. Bezplatný battle royale mód pro Fortnite můžete stahovat přímo na stránkách studia Epic Games – jediné, co se po vás požaduje, je aktivovaný účet.

Vývojáři se chtěli svézt na vlně populárního PlayerUnknown Battlegrounds a sami ho zmínili s vlídnými slovy ve své propagační kampani. Bluehole naopak osočil Epic Games z přiživování se na značce PUBG i bezostyšného kopírování. Mimo jiné pohrozil i právními kroky.

Následně své sdělení umírnil s prohlášením, že od tvůrců enginu, na němž PUBG běží, by autoři PUBG očekávali alespoň trochu slušnosti a konzultaci dopředu. Obě strany čeká schůzka, z níž by mělo vykrystalizovat, jak z rozpačité situace ven. Epic Games ale upřímně nemá sebemenší důvod, proč by měl stáhnout čerstvě vydaný režim.

Čtěte také: Fortnite dostane bezplatný battle royale mód. „Kopírujete,“ zlobí se autoři PUBG

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=URc-c8Rio7M” /]

Source :
X