Domů » Články » Herní novinky » Epic Games věří svému battle royale. Do Fortnite turnajů chce investovat 100 milionů dolarů

Epic Games věří svému battle royale. Do Fortnite turnajů chce investovat 100 milionů dolarů

Co na to PUBG?
Fortnite

E-sport již dlouho není doménou jen MOBA her a Counter-Striku. Svůj kousek slávy si vybojovaly i tituly jako Rocket League nebo PUBG. A zrovna další zástupce battle royale žánru, Fortnite, právě dostal obrovskou investici přímo z kapes jeho tvůrců.

Vývojáři z Epic Games oznámili, že na první rok soutěží investují závratných 100 milionů dolarů. Profesionální hráči se tak mohou těšit na pořádné výhry, přeci jen Epic Games nebudou jedinými sponzory.

Do kolika turnajů nebo pro jaké platformy jsou peníze určeny, zatím známo není. Vývojáři ale chtějí k e-sportu přistupovat svou cestou a podpořit co nejvíce hráčů. A nemyslím jen na hráče na PC nebo konzolích – svůj kousek nejspíše dostanou i pařani na mobilních zařízeních.

V porovnání s ostatními hrami si Fortnite již teď nevede vůbec špatně. Například Dota 2 rozdala hráčům od roku 2011 lehce přes 140 milionů dolarů a Counter-Strike: Global Offensive „jen“ 53 milionů dolarů. V porovnání s nejbližší konkurencí, tedy PUBG, je Fortnite daleko ve vedení. Battle royale od studia Bluehole rozdal 2,2 milionů dolarů.

Čtěte také: Nevěřte pozvánkám do androidové bety Fortnite, varuje Epic Games. Jde o podvod

[arve url=”https://youtu.be/Fg2STFkmZuw” /]

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X