Domů » Články » Herní novinky » Mikrotransakce ve Fortnite táhnou. Průměrný hráč ve hře utratí 85 dolarů

Mikrotransakce ve Fortnite táhnou. Průměrný hráč ve hře utratí 85 dolarů

Na čase udělat SkillZone Battle Royale

Fortnite je bezpochyby jednou z nejpopulárnějších her současnosti. Na Twitchi se drží na předních příčkách sledovanosti a na PC, konzolích a telefonech láká rekordní počty hráčů. Nabízí se proto otázka, kolik tvůrci na free-to-play titulu skutečně vydělávají.

Odpověď je jednoduchá – hodně. Avšak s tím se americká finanční společnost LendEDU nechtěla spokojit, a vytvořila proto vlastní studii. V ní se zeptala tisícovky hráčů známého battle royale na sadu otázek, které se kromě mikrotransakcí týkaly doby hraní nebo sledování právě na Twitchi.

Skiny jsou hlavním lákadlem

Výsledek je závratný. Z dotázaných hráčů ve hře reálné peníze utratilo 69 %. O to více překvapí, že v průměru jejich útrata vyšla na 84,67 dolarů, což je v přepočtu téměř 1900 českých korun. Pro 37 % hráčů je Fortnite navíc první hrou, kde si mikrotransakce koupili.

V drtivé většině si hráči pořizují skiny na postavy. Kluzáky, krumpáče a emoty jsou zde jasně v menšině. Hráči ale své peníze investují i mimo hru, čtvrtina z nich posílá peníze streamerům skrze Twitch. V tomto případě je nejpopulárnější volbou deset dolarů.

Fortnite vs školní docházka

Co se týče doby hraní, nejčastěji u Forntite hráči stráví šest až deset hodin týdně. Pětina hráčů u hry ale stráví 16 a více hodin a v mnoha případech může oblíbený battle royale narušit běžný život. Pětina pracujících a třetina školáků kvůli Fortnite alespoň trochu zanedbávají své povinnosti. Dostávají se tím na hranu závislosti na hraní, minimálně podle definice WHO.

Vývojáři z Epic Games jsou teď ve velmi příjemné pozici a není divu, že o svou komunitu se zájmem pečují. A rozhodně věříme tomu, že stamilionová investice do e-sportu ještě poroste. Pokud vás zajímají i další čísla, doporučujeme si přečíst celou studii.

Čtěte také: Telltale konečně změní engine. Po poslední sérii The Walking Dead přesedlají na Unity

Fortnite

Source :

Líbí se vám novinka?

0 1
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X