Mikrotransakce ve Fortnite táhnou. Průměrný hráč ve hře utratí 85 dolarů

Na čase udělat SkillZone Battle Royale

Fortnite je bezpochyby jednou z nejpopulárnějších her současnosti. Na Twitchi se drží na předních příčkách sledovanosti a na PC, konzolích a telefonech láká rekordní počty hráčů. Nabízí se proto otázka, kolik tvůrci na free-to-play titulu skutečně vydělávají.

Odpověď je jednoduchá – hodně. Avšak s tím se americká finanční společnost LendEDU nechtěla spokojit, a vytvořila proto vlastní studii. V ní se zeptala tisícovky hráčů známého battle royale na sadu otázek, které se kromě mikrotransakcí týkaly doby hraní nebo sledování právě na Twitchi.

Skiny jsou hlavním lákadlem

Výsledek je závratný. Z dotázaných hráčů ve hře reálné peníze utratilo 69 %. O to více překvapí, že v průměru jejich útrata vyšla na 84,67 dolarů, což je v přepočtu téměř 1900 českých korun. Pro 37 % hráčů je Fortnite navíc první hrou, kde si mikrotransakce koupili.

V drtivé většině si hráči pořizují skiny na postavy. Kluzáky, krumpáče a emoty jsou zde jasně v menšině. Hráči ale své peníze investují i mimo hru, čtvrtina z nich posílá peníze streamerům skrze Twitch. V tomto případě je nejpopulárnější volbou deset dolarů.

Fortnite vs školní docházka

Co se týče doby hraní, nejčastěji u Forntite hráči stráví šest až deset hodin týdně. Pětina hráčů u hry ale stráví 16 a více hodin a v mnoha případech může oblíbený battle royale narušit běžný život. Pětina pracujících a třetina školáků kvůli Fortnite alespoň trochu zanedbávají své povinnosti. Dostávají se tím na hranu závislosti na hraní, minimálně podle definice WHO.

Vývojáři z Epic Games jsou teď ve velmi příjemné pozici a není divu, že o svou komunitu se zájmem pečují. A rozhodně věříme tomu, že stamilionová investice do e-sportu ještě poroste. Pokud vás zajímají i další čísla, doporučujeme si přečíst celou studii.

Čtěte také: Telltale konečně změní engine. Po poslední sérii The Walking Dead přesedlají na Unity

Fortnite

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.