Domů » Články » Herní novinky » Lagy, špatná režie a zmatení diváci. První oficiální Fortnite turnaj dopadl katastrofálně

Lagy, špatná režie a zmatení diváci. První oficiální Fortnite turnaj dopadl katastrofálně

Not a chicken dinner

Fortnite je nejspíš nejpopulárnější kompetitivní hrou současnosti. Bylo proto jen otázkou času, kdy titul pronikne i do vod e-sportu. Minulý týden vydavatel hry Epic Games uspořádal první oficiální turnaj s prizepoolem v hodnotě 250 000 amerických dolarů. Jeden by řekl, že si takovou událost pořadatel pohlídá, ale opak se stal pravdou. Turnaj nedopadl úplně nejšťastněji.

Základem veškerých problémů turnaje bylo jeho samotné pojetí. Soutěžící, mezi nimiž nechyběli kromě profi hráčů a velkých streamerů ani moderátoři Fortnite subredditu, hráli totiž z pohodlí svého domova. Tím sice odpadlo pronajímání velkých prostorů pro turnaj, ale místo toho se vyskytlo mnoho jiných potíží.

Jedním z nich byla režie. Rozumně přepínat mezi tolika samostatnými Twitch streamy najednou je téměř nemožné. Kvůli rozlehlosti map navíc nebylo v silách režie zachytit vše zajímavé, co se na bojišti v danou chvíli dělo. Občas se režie omylem přepnula do excelové tabulky s rozpisem zápasů.

[arve url=”https://clips.twitch.tv/embed?clip=SavoryCoweringDaikonTriHard” /]


Situaci nepomáhali ani moderátoři, kteří namísto odborného komentování snažili bavit rozpačitými vtipy. Kromě toho navíc přilévali benzín do ohně předsudků o komunitě okolo Fortnite hloupým pokřikováním při dramatických momentech.

Pořadatelé taktéž neodhadli, jak bude turnaj o čtvrt miliónu dolarů vypadat. Očekávat, že se hráči s výhledem na takovou odměnu budou chovat stejně, jako když hrají běžné zápasy po práci či škole, bylo bláhové. Akce nakonec vypadala tak, že se hráči snažili opevňovat a vyhnout se konfliktu. Kdo se přišel podívat na svižnou akci, stream po chvíli vypnul.

Privátní server navíc nezvládal velkou koncentraci hráčů a jejich staveb, což způsobovalo obrovské lagy. O zábavě se tak nedalo hovořit ani z pohledu hráčů, tak z pohledu diváků. Místo toho, aby byl turnaj předčasně ukončen, pokračoval po další čtyři kola až do „Victory Royale”.

Výhry tak poputují k vítězům a série Summer Skirmish bude pokračovat. Teď jen záleží na tom, jak Epic zapracuje na tom, aby byl další turnaj lepší podívanou. Summer Skirmish je součástí plánované celoroční šňůry turnajů, v niž Epic plánuje rozdat 100 miliónů dolarů.

Čtěte také: The Culling 2 mizí po pár dnech z obchodů. Vývojáři se vrací k prvnímu dílu, bude F2P

[arve url=”https://clips.twitch.tv/embed?clip=EntertainingTransparentChoughBCouch” /]

Source :

PC Gamer

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X